Bussifirma toob välja 5 põhjust, miks ei ole kuuma joogiga bussis sõitmine just parim idee

 (35)
Bussifirma toob välja 5 põhjust, miks ei ole kuuma joogiga bussis sõitmine just parim idee
Foto: Kenno Soo

Karmide sügistuulte saabudes on kuum jook kõigile meelepärane kosutus nii kodus, kohvikus kui ka bussireisil. Küll aga soovitame kuumade jookidega hoolikalt ümber käia ning eriliselt tähelepanelik olla. Hansabussi turundusjuht Manuela Kelt selgitab, mida tasub kuumade jookide puhul bussis arvestada.

1. Ohutus

Bussiga reisimisel tuleb liiklusoludest tulenevalt ette pidurdamisi ja erineva intensiivsusega manöövreid. Alati ei pruugi pidurdused olla sujuvad, sellistel hetkedel kukuvad topsid laudadelt või käest, kõrvetades reisijat, kaasreisijat või bussijuhti. Bussijuhile peab tagama tema kvaliteetse töö sooritamiseks maksimaalse ohutuse ja välistama kõik tugevad ärritajad ning ohuallikad bussisalongist. Bussijuhi jaoks on kõige olulisem turvaline reisijatevedu ning liiklusolude jälgimine. Tema tähelepanu eksitavad tugevad aroomid, lärm, ootamatud liikumised, pagasi ja asjade kukkumised.

2. Põletusoht

Meie teeolud on erineva kvaliteediga. Eestimaa infrastruktuur on aina parema kvaliteediga, kuid siiski erineva struktuuriga pinnakatted, mõned augud, killustik, takistused tee peal, võivad raskendada reisijal hoida kuuma jooki turvaliselt. Kuum jook võib topsist välja kukkuda, tops võib libiseda. Vägagi ebameeldiv on taluda põletust bussireisil.

3. Puhtus

Kuumad joogid võivad bussis kergesti ümber minna. Bussisalongis pole eraldatud ruumi topsihoidjatega laudade jaoks ja abipinnad on miniatuursed. Busside disainimisel on prioriteediks turvaline bussisalong, et tagada reisijale maksimaalne ohutus. Kui pidurduse tõttu kuuma joogiga tops ümber kukub, määrib jook reisija ja kaasreisija riided ning bussisalongi. Kohvi ja teeplekkide eemaldamine bussisalongist eeldab tihti spetsiaalset süvapesu nii toolidele kui ka vaipkatetele.

Seotud lood:

4. Tugevad aroomid

Kuumad joogid on üldjuhul intensiivse aroomiga. Paljud inimesed ei talu paraku bussireisi hästi ja võivad tunda iiveldust. Igasugused tugevad aroomid võimendavad veelgi kaasreisijate ebameeldivustunnet.

5. Liiklusseadus

Seadusest tulenevalt ei tohi bussireisi ajal seista püsti ja liikuda salongis. Reisijad peavad sõidu ajal istuma oma kohtadel kinnitatud turvavöödega. Kuuma jooki on kõige parem nautida ja serveerida selleks ettenähtud peatuskohas.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias