Eesti laste seas populaarne äpp, mille kaudu saadetakse äärmiselt häirivaid sõnumeid

 (29)
Koolilaps nutitelefoniga
Koolilaps nutitelefonigaFoto: Tiit Blaat

"Vähemalt kolmel juhul on minule teadaolevalt selle kaudu edastatud sõnum, et selle saaja võiks end ära tappa," räägib veebikonstaabel Maarja Punak.

"Uus pahandusekülvaja on SARAHAHi nimeline äpp. Kuigi selle eesmärk oli õilis - võimaldab anda anonüümset tagasisidet - kasutatakse seda kooliõpilaste seas üha enam siiski kiusamiseks," kirjutab veebikonstaabel Maarja Punak oma Facebooki kontol. "Vähemalt kolmel juhul on minule teadaolevalt selle kaudu edastatud sõnum, et selle saaja võiks end ära tappa."

Noortel ei soovita ta Sarahahit kasutada ja enda sotsiaalmeedia kontodega ühendada, sest ei ole mõtet tekitada olukorda, kus keegi saab saata õelaid sõnumeid ilma, et saajal oleks võimalik tuvastada nende saatjat või ka vastata tema kommentaarile. S"amamoodi ei ole mõtet seda hoida alles lootuses, et ehk saadab keegi positiivseid sõnumeid. Kompliment ilma tegelikku saatjat teadmata pole pooltki seda väärt, kui sama sõnum edastatakse enda nime alt või hoopis näost näkku," ütles Punak.

Lisaks võiks lapsevanemad võiksid kodus tunda huvi, kas nende laps on selle äpiga tuttav ning millist infot tema selle kaudu on saanud. "Võibolla olen mina paranoiline, kuid seni olen ma saanud äpi kasutamise kohta just negatiivset infot (kuigi jah, ega politseile positiivsetest äppidest ei kirjutatagi). Kui keegi teab, et sellest on olnud heas mõttes kasu, siis hea meelega kuulaksin ära ka need näited!" lisab ta.

"Minu üleskutse: praktiseerige rohkem positiivsete sõnumite edastamist enda nime alt. Eestlane on tuntud kuivik ja ei oska komplimendile reageerida (vananev stereotüüp, vabandan, kui kedagi sellega solvan), kuid selleks, et õppida komplimente tegema ja neid vastu võtma, tuleb kuskilt alustada," mainib Punak. "Kui näost näkku kohtudes tundub see keeruline, siis tasubki alustada sotsiaalmeediast ja pöörduda ennekõike enda päris sõprade poole, kes oma sõbra headest sõnadest oskavad lugu pidada. Teete sellegi nii enda kui positiivse sisuga sõnumi saaja päeva kindlasti õnnelikumaks!"

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias