Eestlased vahetavad talverehve viimasel hetkel. Paljud ostavad uued rehvid tavalise esinduse asemel internerist

 (12)
Kummiproff
Foto on illustratiivne.Foto: Karin Kaljuläte

Kuigi esimesed öökülmad, jäide ja mõnel pool Eestis ka lumi on juba ära olnud, pole enamik Eesti sõidukijuhte veel rehvivahetusse kiirustanud. Nii rehvide ost kui ka vahetus jäetakse viimasele minutile, mil nende kättesaadavus ja järjekorrad võivad olla juba pikad, nendivad nii rehvimüüjad ja -vahetajad.

Kaup24 andmetel on sel aastal suurenenud e-poest rehvide ost märkimisväärselt. “Võrreldes septembrit ja oktoobrit, on ainuüksi oktoobrikuus müüdud rehvide maht olnud viis korda suurem, arvestades, et eestlased soetavad ja vahetavad rehve viimasel minutil, on oodata tõenäoliselt müügirekordit aga just novembri teises pooles,” tõi esile Kaup24 tegevjuht Raimondas Žilenas.

Sõidukite teeninduskeskuse Ideal Auto juhatuse liige Hardi Isok lisas, et kuigi nende praktika näitab et aasta-aastalt tellitakse rehve nii Euroopa autoportaalidest kui ka kohalike tarnijate käest, on siiski ka neid autoomanikke, kes viimasel minutil märkavad, et olemasolevad rehvid ei ole kasutuskõlblikud.

Rehvide ost sagenes esimese lumega

„Kuna eestlased vahetavad sõidukil rehve suhteliselt viimasel minutil, siis püüame tagada laia rehvide ja tarvikute valiku ning nende kiire kättesaadavuse just rehvivahetuse kõrghooajal, mis enamasti satub oktoobri lõpust novembri lõpuni,” selgitas Žilenas.

Liikluseksperdid manitsevad tarbijaid mitte ootama ametliku rehvivahetuse kuupäevani. Soovitav on jälgida ja hinnata hoolikalt Eesti ilma ja ennekõike mõelda turvalisuse peale – kui ühel päeval paistab päike, võib järgmisel hommikul tekkida ootamatu jäide.

Seotud lood:

Isok sõnas, et enne rehvivahetust tuleb veenduda, et rehvidel on piisavalt sügav muster, et terve talvehooaeg vastu pidada ja et näiteks naastrehvide naastud oleksid nõuetekohased ning rehvide üldine olukord oleks hea – seda kõike aitavad hinnata just rehvitöökojad, kus on kasutuses spetsiaalsed mõõteriistad.

Eestis on talverehvide kasutamine kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini, lamellrehvidega (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega) on lubatud liigelda kogu aasta jooksul.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias