Ekspert: kui tahad autot osta, tee seda kindlasti enne suve

 (52)
Kasutatud autod
Foto: Tiit Blaat

Autolehe toimetaja Elmar Ots ütles kommentaaris Õhtulehele, et on küsitav, kui paljud autoomanikud hakkavad uut sõidukit ostes maksma CO2 emissioonil põhinevat automaksu.

Otsa sõnul maksab praegu omanikuvahetus 61 eurot ja et isegi seda summat ei raatsita mõnetuhandelise auto peale kulutada - pigem hakatakse senisest rohkem sõitma (kasutatud sõidukite puhul) autoga, mis on pärast ostu ikkagi eelmise omaniku nimel, vahendab Õhtuleht Elmar Otsa kommentaari.

"Kui keskmise auto ostmisel saab 61 eurost 300 eurot, hakatakse aina rohkem sõitma ostu-müügi lepinguga: omanikuvahetus jääb vormistamata ja riigil jääb raha saamata," arvab Ots, viitades sellele, et praegu pole sundlust, mis käsiks omanikul ostetud auto enda nimele vormistada.

Uus riigilõiv puudutab kõige rohkem vähem jõukamaid, kuid mõju võib olla ka rikastele ja Eesti teedel võidakse hakata nägema senisest vähem võimsaid autosid - mujal Euroopas on juba trendid sellised, et vaid jõukad saavad suurte sõidukitega laiata.

Otsa soovituse järgi tuleks autohuvilisel auto kiirelt välja vaadata: "Kui tahad autot vähegi osta, siis tehke seda enne riigilõivu kehtima hakkamist."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias