Ekspert soovitab: viis mobiilirakendust, mis annavad jõuludele vürtsi juurde


Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Mobiiliäpid võivad kasuks tulla ka jõulude tähistamisel. Tele2 klienditeenindusdirektor Sirli Seliov valis välja viis mobiiliäppi, mis muudavad jõuluüritused lihtsamaks ja lõbusamaks.

Jõulusalmid (iOS ja Android) on eestikeelne äpp, mis sisaldab ühe-kahesalmilisi luuletusi, millega oma kingid jõuluvanalt välja lunastada. Äpil on ka väga häbelikele inimestele mõeldud funktsioon, mis luuletused ise ette loeb. Hea abimees ka lastele luuletuste õppimiseks.

Red Stampiga (iOS, Android) saab teha personaalselt kujundatud elektroonilisi jõulukaarte, mida sõpradele saata. Neile, kes viitsivad rohkem vaeva näha ja ootavad professionaalsemat tulemust, on igasuguse graafika jaoks hea veebileht graphicriver.net. Siit saab mõne dollariga valida tuhandete kutsete ja kujunduste põhjade vahel. Kasutamiseks on vaja veidi elementaarset pilditöötlusoskust, aga tulemus näeb välja, nagu oleksid hulga rohkem vaeva näinud.

Elf Yourselfiga (iOS, Android) saab teha video-postkaardi, kus peale sinu tantsivad ka sõbrad. Lae viis pilti äppi, vali sobiv taust ning rakendus keedab sellest kokku jõuluteemalise video, mida saata sõpradele või jagada Facebookis. Natuke tobe, aga samas päris lõbus.

Seotud lood:

BBC Good Food äpp (iOS, Android) on mõeldud jõulutoitude valmistamiseks. Seapraadi ja hapukapsaid saad ilma selletagi teha, ent rakendus aitab valmistada peenemaid ja rahvusvahelisemaid roogasid. Juhendid on ingliskeelsed, aga see-eest on need varustatud piltide ja toitumisalase infoga. Sealhulgas on välja toodud kaloraaž, et teaksid varakult trenniaja planeerida. Martsipani-, Amaretto- ja teised jõulukoogid näevad välja vinged ja keerulised, aga on tegelikult täiesti teostatavad.

Christmas Radio äpp (iOS, Android) kogub muusikat populaarsest netiraadiote keskkonnast Shoutcast ning, nagu nimigi ütleb, kuuleb sellest päev otsa ainult jõululaule. Võid sellega kiusata kolleege või kasutada jõuluõhtusöögi taustamuusikaks.

Kui traditsioonilistest jõululauludest saab isu täis, siis muusika voogedastuskeskkondades on põnevaid alternatiive. Näiteks leiab muusikaäpist Deezer väga omapärase kõlaga bluegrass ehk USA lõunaosariikide maamehe-stiilis jõululaulude albumeid.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias