Elisa telepildi hangumine ajas saarlased endast välja: miks peab maksma 30 eurot kuus, kui pilti ei näe?

 (24)
telekas
Pilt on illustratiivneFoto: Andres Putting

Telepildi pidev katkemine on saarlased päris närvi ajanud. Elisa nendib, et probleem on ülelevis, mille lahendamine on üsna keeruline.

Saarte Häälega rääkis saarlane Mark Muru, kelle sõnul hakkavad jamad tavaliselt kell 10-11 õhtul. “Pilt läheb ruuduliseks ja hangub ära ning ütleb, et pole signaali, soovitab helistada teenusepakkujale ja teeb igasuguseid trikke,” rääkis ta. "Algul ma arvasin, et jama on minu seadmetes ja seepärast vahetasin antennikaablid, võimendid ja teised asjad ka välja ning midagi sain kätte ka, aga see jama kokkuvõttes ikkagi ei kadunud. Aga see on ka teiste inimeste probleem.”

Leisi kandis Roobaka külas elav Anneli Sepp ütles, et jamad tekivad õhtuti, kui telekat vaadates just kõige põnevama koha peal hakkab pilt hakkima. “Sekund on eest ära, sekund on ees, no see ei ole telekavaatamine,” kurtis ta.

Sepp küsis firmalt selliste jamade pärast ka soodustust või kompensatsiooni, sest miks ta peaks maksma 30 eurot kuus, kui pilti ei näe. “Aga pannakse ikka täie rauaga edasi,” nentis ta. “Esialgu pole veel plaanis olnud operaatorit vahetada, aga kui asi ei parane, siis tuleb see ikkagi ära teha, sest meil on ju päris jube telekat vaadata.”

Elisa tehnik Gerd Vipre ütles, et see on igivana ja aastast aastast korduv probleem, mis tabab läbi õhu leviva televisiooni tarbijaid. “Pole midagi teha, see on ülelevi ja paratamatus,” rääkis ta. “Parim lahendus on ühendus optilise kaabliga ja tasub oma nimi kirja panna, et kunagi see koju saada. Kui sa oled kusagil metsade vahel, siis on praegu üldiselt parim lahendus satelliitantenn.”

Elisa meediasuhete spetsialisti Taavi Tederi sõnul tuleb Eestis mitu korda aastas ette, et ülilevi võib põhjustada erinevaid häireid telepildi kvaliteedis. “Ülilevi tõttu levivad raadiolained atmosfääris märksa kaugemale ja see võib kaasa tuua erinevaid probleeme telepildi kvaliteedis kõigile antenni-TV klientidele,” lausus ta. “Viimasel nädalal on olnud ülilevi tõttu häiritud pildi vastuvõtt Lääne-Eestis ja saartel. Head lahendust kliendile ei ole, sest loodusnähtuste vastu ei saa.”

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias