Elron oma vigadest ei õpi: taas tõsteti sularahata reisija "metsa vahel" rongist maha

 (308)
Elroni elektrirong sõitis piirdesse
Elroni elektrirongFoto: Andres Putting

Kuigi Elroni sõnul on kliente piisavalt teavitatud, et elektrirongis ei saa kaardimaksega piletit osta, leidub inimesi, kelleni see info jõudnud ei ole. Elron teavituse selguses probleemi ei näe.

Jaanuaris kirjutas Kasulik sellest, kuidas lugeja sattus elektrirongis klienditeenindaja pahameele alla, kuna tal ei olnud kaasas sularaha pileti ostmiseks.

Taas saime vihje sellisest juhtumist, kui lugeja oli juhuslikult Keilas ning astus rongile, et Tallinnasse sõita. Mees oli viimase sularaha just abikaasale andnud, mistõttu tal sularaha kaasas polnud.

"Rong oli juba ees, sain mõnusalt koha sisse võtta, sees oli hea jahe. Proovisin oranži makseautomaati, mis küll võttis mu rohelise kaardi omaks, aga pangakaarti ei tahtnud," rääkis Mikk.

Seotud lood:

Kuna lisaks on olemas ka piletimüüja, siis Mikk ei muretsenud. "Palusin pileti Balti jaama, mispeale sain vastuseks, et see maksab 1,80 eurot ja ulatasin teenindajale oma krediitkaardi," kirjeldas ta.

"Kaardiga saab ainult diiselrongides maksta" - vastati Mikule. Küsimusele, mida Mikk edasi peaks tegema, vastas klienditeenindaja, et ainus variant on maha minna.

"Küsisin veel, kas seal läheduses kuskil pangaautomaate ka on, et saaks vähemalt järgmisele rongile, kuid sain vastuseks, et "Ma ei ela Keilas"," kirjeldas Mikk.

Mikk kontrollis veel internetist, et kiirelt pilet osta, aga piletimüük piiratakse just enne rongi väljumist, nii et ka see ei päästnud. "Nii ma siis istusin seal perroonil nõutult oma kottidega. Väga piinlik teenuse kogemus."

"Saan 100protsendiliselt kõik oma asjad tehtud ilma sularahata. Jah, on kordi, kui kuskil kaardimakse on ajutiselt maas või on mõni muu tehniline probleem, aga reeglina teavitatakse sellest alati ette, et oskaks reageerida," arutles Mikk.

"Reklaamime end kui e-riiki, aga kui rongis sularaha ei ole siis visatakse lihtsalt välja... Jabur. Piinlik ka väliskülaliste ees, kes tulevad Tallinna ja peaks sarnase kogemuse osaliseks saama."

"Miks peab mingi eraldi elroni kaardi taotlema? Miks ei võiks olla samamoodi viipemakse võimalust automaatides nagu seda saab teha bussis?" oli Mikk nördinud.

Elron rõhub teeninduse kiirusele

"Linnalähipiirkonda teenindavates elektrirongides, kus nii peatuste vahed kui reiside pikkused on oluliselt lühemad, pakume võimalust tasuda rongis pileti eest Elroni sõidukaardiga või sularahas, et klienditeenindaja jõuaks rohkemaid reisijaid kvaliteetselt teenindada," põhjendas Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg.

"Ehk teisisõnu, põhjus, miks kaardiga elektrirongides maksta ei saa, seisneb eelkõige selles, et peatuste vahemikud on lühikesed ning kuna aga kaardimakse on ajakulukam, siis teenindajad ei jõuaks kõiki reisijaid ära teenindada," rääkis Adamberg.

Küsimusele, kas väikeste summade puhul kasutatav viipemakse võiks olla sularahaga arveldamisest kiirem, Adamberg ei vastanud.

Adamberg rõhutas, et elektrirongides on suur reisijate arv, kes omavad perioodipiletit või kasutavad veebist pileti ostmise võimalust.

Kaardimakse võimekus piletimasinas lükkub edasi

Adamberg soovitab mugavamaks pileti ostmiseks kasutada rongides olevaid piletimasinaid, milles hetkel on võimalik tasuda Elroni kaardiga, kuid arendamisel on ka kaardimakse võimaluse loomine.

"Mõistame suurepäraselt, et see teeks paljude klientide elu mugavamaks, mistõttu loodame koostöös arendajaga võimalikult kiiresti kaardimakse piletimasinates tööle saada," rääkis Adamberg.

"Algelt pidi see rakenduma käesoleva aasta esimeses pooles, kuid kaardiorganisatsioonide tehniliste nõuete muutumise tõttu tuleb süsteemi arendajal kogu pangakaardilugejate sertifitseerimisprotsess uuesti läbida. Loodame kaardimaksed piletimasinates käivitada 2020. aasta esimestel kuudel," kinnitas Adamberg.

Informatsioon, et elektrirongides ei ole võimalik kaardiga maksta, on Adambergi sõnul leitav nii Elroni kodulehel, perroonidel reisijainfo stendidel kui ka rongis sees. Võttes arvesse ka klientide pöördumisi, mis elektrirongides tasumise võimalusi puudutavad, on need marginaalsed, keskmiselt 1 pöördumine kahe kuu jooksul.

"Sõiduplaaniotsingu oleme püüdnud hoida reisija jaoks võimalikult lihtsana, mistõttu ei ole me seda infot, mis on lehel piletiinfo all juba välja toodud, sinna dubleerinud," vastas Adamberg küsimusele, miks pole kaardiga maksmise võimaluse puudumist kirjas otsingus. "Kaalume tulevikus selle sinna lisamist," lisas ta.

Pileti saab osta ka mobiiliga

"Sularaha puudumisel on rongides võimalik pilet soetada ka mobiiliga, kuid soovitame omalt poolt mugavaks pileti ostmiseks kasutada meie veebikeskkonda, kus piletihind on 15% soodsam," rääkis Adamberg.

Mobiiliga on Adambergi sõnul võimalik rongist osta pilet Ühiskaardile kasutades soovitud piletitoote juures olevat koodi.

Elroni rongis on võimalik osta mobiiliga ühistranspordi kaardile perioodipileteid ja päevapileteid.

Küsimusele, miks ei soovita klienditeenindajad sularaha puudumise korral mobiiliga näiteks päevapileti ostmise varianti ühistranspordi kaardile, Adamberg ei vastanud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias