Elroni klienditeenindaja lemmikloomaga rongis reisinule: te istute vale koha peal

 (46)
Rongiliiklus seiskus tulekahju tõttu Tartu jaama juhtimiskeskuses
Foto: Anni Õnneleid

Rongi kassi kaasa võtnud reisija teadis, et lemmikloomaga reisimine toimub rongides vaid C-alal. Kuid küsimus on: kui suur on C-ala? Kas ainult vaguni madalam osa, tualetiesine ala või ka aste kõrgemal paiknevaid istmeid võib C-ala hulka lugeda. Klienditeenindaja hinnangul mitte.

Elroni rongiga sõitnud lugeja kirjutas: „Sõitsin rongiga ja minuga kaasas sõitis ka minu kass. Rongis palju kohti hõivatud polnud, seega võtsin endale meelepärase ning kassipuuri asetasin kõrvalistme peale. Kass ise oli mul süles. Kui minuni jõudis Elroni klienditeenindaja, ütles ta, et reisin täiesti vales kohas ja peaksin minema C-alasse. Seni arvasin, et C-ala on kogu vagun, mis on C-tähega tähistatud, aga tuleb välja, et vaid selle vaguni madalam osa. Kuidas siis ikkagi on? Millises osas ma loomaga sõita tohin ja mis saab siis, kui C-alasse koguneb rohkem loomadega reisijaid. Kas poleks mõistlik näiteks teisi koeri ühe kassikesega C-alal mitte õrritada ja rahulikult meelepärases kohas reis ära istuda, seda enam, et nõudlust istekohtadele suurt polnud?“

Selgitab Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg.

Vastavalt reisijateveo eeskirjale on lemmikloomadega reisimine lubatud rongi C-alas (ala, kus asuvad rongi WC ja jalgrattakohad), vastava vaguniuste välisklaasidel on ka lemmiklooma kleebis. Kassid ja muud väikeloomad saavad rongis reisida selleks ettenähtud spetsiaalses suletud puuris või kotis.

Juhul, kui vastava ala madalamas osas on kohad hõivatud, võib loomaga olla ka seal vahetus läheduses oleval kõrgemal tasapinnal. Rongis on klienditeenindaja, kes vajadusel reisijat suunab ja abistab ning alati leitakse lahendus vastavalt olukorrale.

Lemmikloomaga reisimine on lubatud vaid C-alas põhjusel, et paljudel inimestel on loomakarvade vastu allergia või esineb näiteks koerakartust. Kuna reisijad on kursis, et lemmikloomad asuvad C-alas, valivad allergiaga või koerakartusega reisijad endale teadlikult koha, mis jääb sellest alast kaugemale. Seetõttu palume mõista, et me ei saa lubada lemmikuga reisimist kõikjal rongis.

Juhime tähelepanu, et looma ei tohi asetada reisijatele määratud istekohtadele ning reisijate heaolu huvides on puuri ja muu pagasi paigutamiseks rongides pagasiriiulid.
Lemmikloomaga reisimise info on leitav ka meie kodulehelt.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias