Erik Orgu avaldab saladuse: kui tervislikud on tegelikult kiirtoidukohtade kananagitsad?

 (65)
Erik Orgu avaldab saladuse: kui tervislikud on tegelikult kiirtoidukohtade kananagitsad?
Foto: Erakogu

Kiirtoidurestoranis einestades tundub kananagits ülejäänud menüüd sirvides ühe tervislikema valikuna. Aga tegelikult? Heidame siis pilku, millest kiirtoidukettide kananagitsad valmistatakse, kirjutab Erik Orgu oma blogis.

Mõned neis sisalduvad koostisosad kuuluvad pigem tööstustsehhi kui toidulauale. Et kananagitsad hästi maitseksid ning kasvataksid sinu isu, et neid üha veel ja veel süüa, sisaldub neis palju kahtlase väärtusega komponente. Näiteks mõned tuntumad nagitsate koostisse kuuluvatest kurikuulsatest E-ainetest on:

Autolüüsitud pärmiekstrakt (sisaldab vabu glutamaate, sarnaselt naatriumvesinikglutamaadile E621);
Naatriumfosfaadid (E339) ja naatriumi alumiiniumfosfaadid (E541)
Ka ülejäänud koostisosad, mis kananagitsatesse poetatakse, ei ole kuigi tervislikud – hüdrogeenitud õlid sisaldavad näiteks transrasvu, mis on teisisõnu kunstlikult väljatöötatud rasvad. Need on inimorganismile täiesti võõrad ja ebaloomulikud ained.

Aga kana? Liha, mis peaks olema nagitsa peamine koostisosa? Paraku ei tule see kanaliha pahatihti kohalike talupidajate farmidest vabakasvatatud kanadelt. Kiirtoidukettide kasutatav kanaliha on reeglina imporditud ja see pärineb suurtes kombinaatides kasvatatud kanadelt, kes kasvavad kitsastes tingimustes. Kiirema kosumise eesmärgil süstitakse neisse hormoone. Samuti on nende toit täiustatud kasvuhormoonide ja haiguste vältimiseks kasutatava muu farmaatsiaga.

Viimase sammuna, et kananagitsad valmis saaksid, frititakse neid fritüüris. Fritüüris kasutatakse muuhulgas:

  • Hüdrogeenitud sojaõli ja tertsiaarbutüülhüdrokinooni ehk TBHQ-ga koos sellele lisatud sidrunhappega, et säilitada õli värskus;
  • Vahutamisvastast ainet dimetüülpolüsiloksaan.

Dimetüülpolüsiloksaan on sisuliselt silikoon, mida kasutatakse näiteks ehituslike täitesilikoonide, hermeetikute aga ka näiteks rinnaimplantaatide valmistamisel.

Kuidas tundub? Mitte just kuigi isuäratav? Õnneks on olemas ka täisväärtuslik ja tervislik versioon kananagitsatest. Hoia silm peal minu blogil, peagi õpetan, kuidas saad neid ise kodus valmistada.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias