FOTOD: Vaata, millise hinnaga pakutakse tänavu jõulupuid

 (49)
Kuusemüüjad jõulu eel
Kuusemüüjad jõulu eel Foto: Karli Saul

Kätte on jõudnud kõige kibedam jõuluostlemise aeg ning see tähendab, et suurem osa peredest haarab kaubanduskeskuse parklast ka kuuse kaasa. Käisime Tallinna kaubanduskeskuste parklates piilumas, millise hinnaga sel aastal kuusk on võimalik soetada.

Ülemiste parklas tegutsev Riketsi kuuseaedik oli küll parajasti tühi ja müüja käest lisainformatsiooni me küsida ei saanud, ent hinnad olid kuuskede juurde ilusti üles märgitud.

Kuusemüüjad jõulu eel Foto: Karli Saul

Riketsi kuuseaedikust saab kuuse kätte 12 euro eest. 1-1,2-meetrised kuused maksavad 12 eurot, 1,25-1,5-meetrised kuused 15 eurot ning pärast seda kasvab hind 25 sentimeetri kohta 5 eurot.

Seotud lood:

Nulgude hinnad algavad 35 eurost, mille eest saab kätte 1,25-1,5-meetrise jõulupuu. Pärast seda kasvavad hinnad 25 sentimeetri kohta 10 eurot, mis tähendab, et kõige kõrgema, kuni kahe ja poole meetrise nulu eest tuleb välja käia 65 eurot.

Kuusemüüjad jõulu eel Foto: Karli Saul

Artistoni kuuseaedikutes on kõige odavama kuuse hind 10 eurot, mis on paari euro võrra odavam kui Riketsis. Samas on järgmise kõrguseastme kuuse hind juba täpselt sama, mis Riketsil. 5-meetrise kuuse saab soetada 100 euro eest.

Ka nulgude hinnad on madalamate puude puhul odavamad kui Riketsis, ent mida kõrgem puu, seda kiiremini jõuab ka hind Riketsile järele. Kuni 3-meetrise nulu eest tuleb välja käia juba 80 eurot.

Bauhofis maksab jõulukuusk 10,95 kuni 19,95 eurot. Madalamate kuuskede hinnatase on sama, mis kaubanduskeskuste aedikutes pakutavate kuuskede oma, ent kõrgemad kuused on veidi odavamad. Ka nulgude hinnad on keskmise kõrguse puhul veidi madalamad. Üle 1,5-meetrised puud maksavad näiteks 27,95 eurot.

Kes soovib aga ise metsast kuuse koju tuua, maksab puu eest oluliselt vähem: kuni meetrise kuuse saab kätte juba 3 euroga, 1-2-meetrine kuusk maksab 8 eurot, 2-3-meetrine 13 eurot, 3-4-meetrine 23 eurot ja 4-5-meetrine puu 30 eurot.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias