Hädas säästmisega? Need on kuus kohta, mille arvelt saab hästi kulusid kärpida

 (87)
Euro
EuroFoto: Ilmar Saabas

Tihti me ei pane tähele, kuhu väikesed summad meie teenitud palgast kuluvad. Kui aga neid tähele ei pane, võivad need kõik kokku maksta päris suure summa, kirjutab Readers Digest.

Asjade uuena ostmine

Loomulikult on näiteks uue auto ostmine mõnus ja saab kindel olla, et kvaliteet on tagatud. Küll aga on uue auto ostmine kallis selle võrra, et autosalongist välja sõites kaotab see oma väärtusest lausa 11 protsenti.

Lahendus, kuidas säästa, on osta vähekasutatud või heas korras kasutatud auto lühiajalise liisinguga, mille tagasimaksmiseks kulub vähem aega ja seega ka vähem intressikulu. Sama kehtib ka elektroonika puhul, kui on võimalik saada kvaliteetne vähekasutatud ese.

Väljas söömas käimine

Restoranis või kohvikus pere või lähedastega käimine võib olla mõnus vaheldus, kuid kui seda teha regulaarselt, võib see kulukaks muutuda. See kehtib ka lõuna ajal väljas söömisega, mille asemel oleks soodsam võtta kodust toit kaasa.

Restoranis käies tasub valiv olla ka näiteks toidu osas, sest tavalise kanafilee kulu on restoranile väga väike, kuid kliendile on see ikka keskmise restorani hinnaga. Sama kehtib ka näiteks pastaroogade kohta, mille omahind on väga väike, aga selle juurdehindlusega makstakse kinni näiteks kallima lihatüki hind, et hinnad oleksid mõistlikud.

Seotud lood:

Impulsi ajel tehtud ostud

Kõik me teeme aeg-ajalt oste impulsi ajel, kuid nende kogusumma võib koguneda päris suureks, kui neid liialt teha. Hea nipp on jätta esialgu ost tegemata ning oodata 24 tundi ja siis endalt küsida, kas on jätkuvalt soov sellele raha kulutada.

Kindlasti tasub ostlemisel arvestada ka seda, et hooajakaubad on tavaliselt samal hooajal kallimad. Selleks tasub oodata näiteks hooaja lõpu allahindlust või osta asju lihtsalt hooajaväliselt.

Tuntud brändide toodete ostmine

Tihti tunduvad tuntud ettevõtte nimega toote ostmine kindla peale minek. Tegelikult leidub aga sama kvaliteediga asju palju odavamalt. Näiteks ravimite hinnad võivad tuntud brändi puhul erineda lausa 30-80 protsendi võrra. Õnneks pakutakse Eesti apteekides õnneks päris aktiivselt ka soodsamaid alternatiive, mis on samade toimeainetega.

Kiiruse ületamine

Kuigi kiirustades võib tekkida kiusatus veidi kiirust ületada, võib see tuua kaasa ootamatuid kulusid. Maanteel kiiruse ületamine võib tuua kaasa kuni 30-protsendise kütusekulu kasvu, mis kallinenud kütusehindade juures ei ole just väike lisakulu.

Lisaks kaasneb sellega oht saada kiiruse ületamise eest trahvi. Rääkimata kuludest, mis võivad kaasneda liiklusõnnetusse sattudes.

Kasutu spordiklubi liikmelisus

Pärast pikka suvist grillihooaega liituvad paljud spordiklubidega, et end vormis hoida. Kindlasti on selle taga parimad kavatsused oma tervisele pühenduda, kuid väga suur osa inimesi ei kasuta spordiklubi liikmelisust selles summas ära, mille eest nad on maksnud. Halvemal juhul ei jõua nad pärast paari esimest trenni üldse sinna tagasi.

Selle ära hoidmiseks tasuks kindlasti kaaluda spordiklubi liikmelisuse vajadust ning võimalusel arvutada välja kasumlikkus, kui palju tuleks trennis käia, et teenus kogu raha eest ära kasutada.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias