HINNAVÕRDLUS | Vaata, millise hinnaga müüb Prisma Tesco tooteid Eestis

 (206)
Prisma esitles Tesco tooteid
Prisma esitles Tesco tooteid.Foto: Ilmar Saabas

Delfi Kasulik võrdles Prisma lettidele müüki jõudvate Tesco toodete hindu siin ja Suurbritannias. Tegemist on identsete toodetega, kuid Eestis hakkavad need märksa kallimat hinda maksma.

Prisma ostuosakonna kategooriajuhi Tiia Karu selgitusel on Eesti turg väiksem, mahud väiksemad ning seetõttu on ka siinsed hinnad kõrgemad.

"Oleme aluseks võtnud Soome kolleegide kogemused. Hind sõltub sellest, kui palju toodet müüakse. Mida rohkem müüakse, seda rohkem on meil mahtu ja seda soodsama hinnaga oleme neid võimelised pakkuma. Kui esmapilgul hindu vaadata ja teiste kettide gurmeeväljapanekutega võrrelda, on need hinnad vägagi mõistlikud," ütles Karu Kasulikule antud intervjuus.

Prisma Tesco toodete hindu näeb siit, Tesco Suurbritannia hindadega saab aga tutvuda siin.

Tegime veebipoodide andmetel väikese valiku toodetest ja võrdlesime nende hindu Suurbritannias ja Eestis.

Siinkohal tasub ka teada, et Suurbritannias kehtib toidukaupadele käibemaksumäär maksimaalsel juhul kuni 0 protsenti, Eestis on see kõikide toidukaupade puhul 20 protsenti. Sortiment ja mahud, mida Prisma Eestisse tellib, on võrdlemisi väikesed, mistõttu on ka lõpptoote hind siin kallim. Samuti kergitab ühe olulise komponendina hinda transport.

Foto: Toom Tragel
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias