HOIATUS | Naabrilt interneti varastamine võib päädida vanglakaristusega

 (83)
Wifi-ruuter
Foto: Tiit Blaat

Leidub inimesi, kes ei soovi ise internetiteenuse eest tasuda ning kasutavad selle asemel naabrite wifi-võrke. Kui aga võrk peaks olema kaitstud parooliga ning ikkagi kuidagi võrku pääseda, siis on tegemist seadusrikkumisega, mille eest võidakse karistada ka vangistusega, kirjutab portaal Geenius.

Keskkriminaalpolitsei pressiesindaja Olja Kivistik ütles, et avalikku internetivõrgu kasutamine ei ole seadusevastane, kuid probleemid tekivad aga siis, kui logida sisse parooliga kaitstud võrku. Seda isegi juhul, kui võrgu omanik on parooli ise jaganud, kuid keelanud seda kasutada.

“Keelatud on parooliga kaitstud internetivõrku sisselogimine nii juhul, kui inimene arvab ära parooli kui ka juhul kui talle on parool antud, kuid keelatud seda kasutada,” sõnas ta.

“Sellisel juhul võib karistus olla rahatrahv või kuni kolm aastat vangistust,” ütles Kivistik.

Lisaks sellele, et tundmatud kasutajad wifi-võrgus võivad internetikiirused aeglasemaks muuta, võivad nad võrgu omanikule kaasa tuua ka ohtralt pahandusi. Riigi Infosüsteemi Ameti intsidentide käsitlemise osakonna juhataja Klaid Mägi selgitas, et näiteks võidaks võrgu kaudu teha pommiähvardus või laadida alla keelatud sisu, mille tulemusel jääks mulje, justkui oleks seda teinud võrgu omanik.

Loe pikemalt Geeniusest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias