Hoidu neist: viis asja, mis su sülearvuti hävimise garanteerivad

 (15)
Sülearvuti
SülearvutiFoto: Andres Putting

Järgnevaid näpunäiteid võib tõlgendada kahte moodi. Sa kas oled oma sülearvuti peale väga pahane ja soovid talle aeglast, aga lõplikku lõppu, või soovid sa seda iga hinna eest vältida.

Sellest hoolimata, siin on portaali Geeniuse välja toodud asjad, mis sinu arvutit hävitavad.

1. Halastamatu kuumutamine

Kui hoiad arvutit süles nii, et ventilatsiooniavad on kaetud, kasutad arvutit voodis, hoiad seda diivanil või mõnel muul esemel, kus õhk vabalt liikuma ei pääse, hakkab arvuti üle kuumenema. Osad arvutid oskavad liiga tuliseks muutudes end välja lülitada, teised seda ei tee. Kui su arvuti ventilaator teeb häält, mis meenutab juba fööni, on tõenäoliselt mõistlik otsida mooduseid arvuti jahutamiseks. Sulge suurt jõudlust nõudvad programmid, aseta arvuti lauale või mõnele teisele pinnale, kus see rahulikult maha jahtuda saab.

2. Vääna arvutit ja kasuta ekraani käepidemena

Hoolimata sellest, kui tugev arvuti korpus, on sellel omad nõrgad kohad. Üks nõrgemaid on kindlasti ekraani hoidvate hingede osa. Kui hoiad arvutit ekraanist, võib mõni kriitiline komponent kergesti murduda ja lahti tulla, mille tulemusel saad endale üsnagi kasutu tahvelarvuti ning teise osana klaviatuuri, mille sees on protsessor ja kõvaketas, kuid ka selle kasutegur on nüüdsest nullilähedane.

Seotud lood:

Head variandid veel arvuti korpuse väänamiseks või murdmiseks on tõsta arvutit vaid ühest nurgast kinni hoides või hoides kinni näiteks avatud CD sahtlist. Kui soovid suletud sülerit üles tõsta, hoia kinni arvuti esimesest või tagumisest servast. Avatud arvutit on mõistlik kanda, hoides mõlema käega kummastki servast.

3. Kraabi arvutit ja lase arvutit taguda

Arvutid on tegelikult suurt hulka tehnoloogiat täis seadmed, mis ei reageeri hästi äkilistele liigutustele. Raputamisest me juba kirjutasime, aga tegelikult on sama ohtlikud ka põrutused, kraapimised, tagumised ja muud vägivaldsed toimingud arvuti suhtes. Kui soovid arvutist lahti saada, siis lase käia, aga kui soovid seadet hoopiski kaitsta, investeeri oma raha arvuti parandamise asemel korralikku sülearvutikotti, mis lisaks selle hoiustamisele pakuks ka pehmendust selleks, kui peaksid koti näiteks maha kukutama.

Pikemalt loe juba Geeniusest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias