Igapäevane harjumus, mille pärast su telefoniaku välkkiirusel tühjaks saab

 (42)
LG mobiiltelefon
LG mobiiltelefonFoto: Ilmar Saabas

Et telefoniakut säästa, peaks üle vaatama, kuidas sa telefonis internetti kasutad.

Kumb siis ikkagi akule parem on, 4G või WiFi? Selleks tuleb appi väljaanne Consumer Reports, mis iga aasta telefone akusid testib ja läbi selle välja selgitab, mis aku säästmiseks toimib ja mis mitte.

Eksperdid leidsid, et WiFi kasutamine mobiilse andmeside asemel võib mõnede telefonide akule korraliku põntsu panna. Seega, kui tahad proovida midagi, mis su telefoniakut säästa võib, tasub kasutada WiFi asemel 4G võrku.

Ent see oleneb omakorda kahest asjast: konkreetsest telefonimudelist ja signaalist, millega sa 4G/3G võrku ühendatud oled. Mida nõrgem signaal, seda rohkem su telefon vaeva näeb, et internetiühenduses olla. Selleks, et aru saada, kumb variant parem on, pead ise testima.

Kuidas veel telefoniakut säästa? Kõige kasulikum nipp on ekraani tumendamine. Enamikel telefonidel on automaatne funktsioon, mis sätib heledust vastavalt sellele, kui pime parasjagu toas või õues on.

Samuti tasub sättida telefoni seaded nii, et ekraan läheks ise pimedaks peale seda, kui sa pole telefoni 15-30 sekundit kasutanud.

Ning lõpetuseks: kasuta alati lennurežiimi, kui telefonil signaal puudub.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias