KAART | Peagi hakkab uusi kauplusi tulema nagu seeni pärast vihma! Vaata, kus võib olla sulle lähim Lidl

 (164)
KAART | Peagi hakkab uusi kauplusi tulema nagu seeni pärast vihma! Vaata, kus võib olla sulle lähim Lidl
Scanpix

Saksa odavkett Lidl ostab Eestis aina rohkem kinnisvara kokku ja valmistub peagi suurelt niigi tiheda konkurentsiga jaekettide turule sisenemiseks.

Lidlil on Tallinnas kokku ostetud 11 kinnistut seitsmes asukohas ehk mitmed neist kõrvuti, ent kus ja millal kavatseb jaekett oma esimesed kauplused avada, ei ole ettevõte ise nõus kommenteerima, kirjutab ERR.

Küll aga on Tallinna linnaplaneerimise amet väljastanud Lidl Eestile ehitusloa Lasnamäel, Tähesaju tee 4, kus praegu laiub tühermaa, ent mille kõrval asub ehituskaubamaja Bauhaus, üle tee Selver ning läheduses ka Prisma kauplus.

Menetluses on veel kolm ehitusluba: üks Haaberstis, Rannamõisa tee 12a, kus praegu on tühermaa, ent mille kõrval on suur Pikaliiva uusarenduste asum ja kuhu detailplaneeringu järgi tohib ehitada kuni neljakorruselise 8000 ruutmeerise ehitusaluse pindalaga kaupluse; teine Kristiines, Sõpruse puiestee ja Linnu tee ristmikule jääval kinnistul, Olerexi tankla kõrval asuv Sõpruse pst 153, kus seni asunud autoremondikeskus on nüüdseks peaaegu lammutatud; kolmas Mustamäel, eskiisina Laki 27 kinnistul, mis planeeringute registris on aadressina Karjavälja 12.

Seotud lood:

Neist viimase kohta taotles Lidl Eesti kinnistute lahutamist ja detailplaneeringu osalist kehtetuks tunnistamist, sest Laki 25 krundile ei oleks saanud kauplust rajada.

Loe pikemalt ERR-i uudisteportaalist!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias