Kas piiramatu internet on päriselt piiramatu ja kas mul on seda vaja?

 (26)
Noorte ajaveetmise viisid
Noorte ajaveetmise viisidFoto: Anni Õnneleid

Tele2 Eesti tehnoloogiaüksuse juht Tanel Sarri tegi puust ja punaseks, mida tähendab piiramatu internet ja kas piisaks ka lihtsalt väga suure mahuga internetist.

Piiramatu internet tähendab seda, et internetti võib kasutada nii palju kui tarvis ja pole vaja mõelda mahtudele, mis kulub näiteks filmide vaatamisele, muusika kuulamisele, sotsiaalmeedias tegutsemisele ja pilveteenusele. See tähendab, et interneti tarbimist pole vaja kontrollida ja muretseda, et maht otsa saab, sest piiranguid nutitelefonis paketi kasutamiseks ei ole.

Kui sulle meeldib vaadata piiramatult filme, videosid, laadida alla muusikat ja olla sotsiaalmeedias aktiivne, siis on piiramatu internet just sulle.

Oluline on mõista, et pakett on mõeldud kasutamiseks mobiilis. See tähendab, et kui võtta näiteks Tele2 juurest piiramatu andmemahuga pakett ja hakata seda kasutama eesmärgivastastel tegevustel, näiteks otsustab inimene SIM-kaardi paigutada ruuterisse ning hakkab serverit majutama, siis jääb ettevõttele õigus tegevust piirata.

Piiranguid ei rakendata, kui kasutus on eesmärgipärane ehk inimene kasutab internetti telefonis, nagu seda tavaliselt tehakse. Sellistel juhtudel ei rakendu teenusele ühtegi piirangut ja internetti saab soovitud mahus kasutada maksimaalse kiirusega lõpmatuseni.

Seotud lood:

Boonuseks on ka see, et kui kasutaja soovib vaadata telefoni vahendusel filme, seriaale või muud sisu, edastada aeg-ajalt internetti arvutisse või laadida alla faile, mis tavaliste pakettide puhul oleks võimatu, siis piiramatu paketi puhul, on see lubatud.

PS! Reisides piiriäärsetel aladel Eestis või välismaal võib mobiiltelefon lülituda naaberriigi sideoperaatori võrku. Soovides seda vältida, tuleb nimetatud kohtades reisides seadmes keelata automaatne võrguvalik ja kasutada manuaalset võrguvalikut. Andmeside rändluses tuleks sellisel juhul välja lülitada.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias