Kas teadsid? Autopuldi peidetud funktsioonid, millest sul ei pruukinud aimugi olla

 (51)
Nissani autopult
Nissani autopultFoto: HIROKO MASUIKE, NYT

Tänapäevaste autodega tuleb ostuga tavaliselt kaasa ka autovõti, mis laseb autot lukustada ilma mehaanilist võtit kasutamata. Autovõtmel võib olla aga teisigi funktsioone, mida kohe märgata ei pruugi.

Consumer Reports toob autopultide funktsioonidest mõned näited.

Näiteks saab mõne auto puldiga lasta korraga alla kõik autoaknad. See tuleb kasuks eriti suvel, kui sõidukit kiirelt seest tuulutada vaja.

Samas ei ole paljudel pultidel seda funktsiooni peale märgitud ja seega peab teadma kombinatsiooni. Kui su puldil see funktsioon on, siis tavaliselt peab vajutama korra auto lahti lukustamise nuppu ja seejärel kümne sekundi jooksul seda all hoidma, kuni kõik aknad avanema hakkavad.

Ka ei tea paljud autoomanikud, et mõne auto puldiga saab isegi väljas seistes auto käima panna. Kui see pole märgitud remote start nupuga, siis tasub hoida all nuppu, mille peal on ringikujuline nool. Teine variant on seda kaks korda vajutada (siis on ringi juures tavaliselt märk "2x" või "x2").

Mõni uus BMW läheb käima, kui puldil vajutada lahtilukustamise nuppu ühe sekundi jooksul kolm korda.

Enamike automudelite puhul on autovõtme sisse peidetud ka mehaaniline võti. Tavaliselt on puldil see nupp üsna ilmselge, kuid võib olla pulte, kus seda hästi märgata pole. Pea kõikidel autovõtmetel peaks olema mehaaniline võti olemas.

Samuti saab auto puldiga ka mõnel autol lukustamisnuppu all hoides peegleid reguleerida.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias