Kaubandusekspert selgitab: miks on Prisma käik avada hüpermarket ööpäevaringselt eriti kaval samm?

 (80)
Esimene öö 24/7 avatud Sikupilli Prismas
Foto: foto:Urmas Kamdron, Prisma

Delfi Kasulikule saatis ööpäevaringselt avatud Prisma teemal kommentaari advokaadibüroo Ellex Raidla partner ja kaubanduse valdkonna juht Risto Vahimets.

Otsus avada Sikupilli Prisma ööpäevaringselt, on Prisma poolt nutikas käik, arvestades samas piirkonnas järjest teravamaks muutuvat kaubanduskeskuste konkurentsi, leiab advokaadibüroo Ellex Raidla partner ja kaubanduse valdkonna juht Risto Vahimets.

Ühelt poolt pole hüpermarketi ööpäevaringseks tegemine globaalne innovatsioon toidukaubanduses, sest maailmas on suuri 24/7 avatud hüpermarketeid igal pool.

Ometi on see Eesti turul igati kiiduväärt samm, sest aitab Prismal selgelt konkurentidest eristuda ning võita klientide tähelepanu. Seda tõestab kasvõi massiivne ajakirjanduse tähelepanu, mida Prisma on selle muudatusega juba tänaseks saavutanud.

Sikupilli Prisma ööpäevaringselt avamine on nutikas käik ka selle poolest, et Sikupilli on keskusena Ülemiste kõrval väike vend, mille kohta on raske defineerida põhjusi, miks seal käia.

Olukord muutub sügisel pärast T1 tulekut ja Ülemiste Rimi renoveerimist veelgi keerulisemaks. Ööpäevaringne avamine annab klientidele selge sõnumi ja toob Sikupilli tagasi teadvusesse.

Kriitikud heidavad Prismale ette, et ööpäevaringne avamine seab töötajad raskemasse olukorda ja tõstab kulusid. See ei pruugi olla tõsi, sest kindlasti on olemas töötajad, kellele selline graafik ja öötööst tulenevad kõrgemad tasud sobivad.

Samuti ei pea öösel inimtööjõuga üle pingutama, sest kasutada saab rohkem tehnoloogilisi lahendusi, mis aitavad ka kulude poole hoida kontrolli all.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias