Kuidas keeta ideaalset pühademuna?

 (4)
Kiti Kanala
Foto: Ilmar Saabas

Saabuvatel kevadpühadel on munal pidustustel eriline koht. Muna on munapüha peategelane – munakoksimine, munavärvimine, munaotsimine, munaveeretamine. Munatoidud erinevates variantides – alates lihtsast munavõist kuni pashani välja.

Kuigi esmapilgul võiks tunduda muna keetmine lihtne, siis reaalsuses näevad paljud kurja vaeva, et keeta muna selliseks, nagu nad soovivad. Tegelikult on sellest tegevusest võimalik välja arendada lausa perfektsete munade valmistamise teadus.

Eggo-munade tootja Dava Foodsi juhi Vladimir Sapožnin sõnul tuleb munavalmistamisel alustada sellest, millise pehmusastmega muna keegi armastab. Alates vee keemaminemisest tuleb aega arvestada järgmiselt: vedela munakollasega munad võtavad aega 4 minutit, poolpehmed 6,5-7,5 minutit ning kõvaks keedetud munad 9-10 minutit. Kõvade munade suurim oht on nende ülekeetmine, mille tulemuseks võib olla sinakas ja kuiva rebuga muna.

Trendikamad keedavad mune ökoviisil

Sapožnini sõnul eelistab 54% tarbijatest vedela munakollasega mune. Üha enam kogub populaarsust ökomeetodil munade keetmine. Selleks tuleb panna külm muna potti ja katta veega. Niipea kui vesi läheb keema, tõsta pott tulelt ning lasta munal olenevalt selle suurusest 3–4 minutit kaane all vees seista. Seejärel tuleb kindlasti muna külma vee all loputada, nii et keemisprotsess lõppeks, aga muna jääks kuumaks.

Seotud lood:

Poolpehmeks keedetud muna keetmisel tuleb õrnalt tõsta muna lusikaga keevasse vette. Muna tuleb kaane all keeta 6,5–7,5 minutit ning seejärel kiiresti külma vee all loputada ja serveerida.

Kõvaks keedetud muna saamiseks on kaks kindlat järeleproovitud viisi: öko- ja kiirmeetod. Eggo munade juht selgitab, et ökomeetod on praktiliselt sama nagu pehmeks keedetud muna valmistamisel. Erinevus seisneb aga selles, et pärast tulelt ära tõstmist peaks munal laskma vastavalt selle suurusele 18–23 minutit kaane all vees seista. Meetod on muna keetmiseks optimaalne, kuna muna peab taluma kõrget temperatuuri ainult lühikest aega. Kaua aega kõrgel temperatuuril keetmine võib panna munavalge kokku tõmbuma ning muuta selle kummiseks ja rebu kõvaks. Kiirmeetod tähendab muna asetamist keevasse vette ja selle keetmist 9–10 minutit. Mille järel tuleb muna taaskord kiiresti jahutada jääkülmas vees, selleks et lõpetada keemisprotsessi.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias