Kuidas teha nii, et sülearvuti aku kestaks võimalikult kaua? Ekspert selgitab

 (48)
Kuidas teha nii, et sülearvuti aku kestaks võimalikult kaua? Ekspert selgitab
Foto on illustratiivneFoto: Andres Putting

Insenerid teevad selgeks, mispidi saab rüperaali akust viimast pigistada.

Sülearvutite laadimise kohta liigub aga internetis palju müüte. Näiteks väidavad mõned, et alla 20 protsendi ei tohiks mitte kunagi sülearvuti akul lasta tühjeneda. Consumer Reports teeb aga ekspertide abil selgeks, mis on tõsi ja mis mitte.

Arvutitootja Dell süsteemiinsener Gary Lusk räägib, et kõige rohkem kulutab akut arvutiekraan - mida heledam ekraan, seda kiiremini aku tühjeneb.

"Kui sa alguses keerad ekraaniheledust maha, siis võib tunduda, et see on liiga tume, aga tegelikult kümne sekundi pärast harjud sellega juba ära," kinnitas Hewlett-Packardi juhtivtehnoloog Mike Nash.

Järgmine samm aku kestvuse parandamiseks on kasutamata funktsioonide välja lülitamine. Näiteks WiFi või Bluetooth, mida sa parasjagu ei kasuta, kuid akut söövad sellegipoolest. Windows 10-l on olemas ka lennurežiim, millega saab mõlemad funktsioonid korraga maha keerata.

Vanasti, kui sülearvutid veel nii kiired polnud, võis mitme programmi korraga avamine teha arvuti kohutavalt aeglaseks. Sel oli aga ka oma kasulik külg - kui arvuti muutus aeglaseks, panid sa programmid lihtsalt kinni. Nüüd on olenamata avatud programmide arvust arvuti ikka kiire, kuid aku hakkab selle tõttu ka aina kiiremini tühjenema.

Seega tasub parasjagu niisama seisvad programmid ja aknad kinni panna.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias