Lapsi kindlustatakse üha rohkem, vanemaid inimesi veel pigem vähe

 (2)
Britta Soll lapsega jalutamas.
Foto: Karli Saul

Kui laste kindlustamine õnnetusjuhtumite vastu muutub üha populaarsemaks, siis vanemaid inimesi kindlustatakse endiselt harva, näitab Seesami viimase aja statistika.

Laste kindlustamise tava on üha rohkem hoogu kogumas. Eriti peavad kindlustust oluliseks need lapsevanemad, kelle laps tegeleb mõne harrastusega. „Seesamis moodustavad sporditraumad lastega toimunud traumadest koguni 44 protsenti.

Näiteks tegelevad paljud lapsed jalgpalliga, mis on üsna aktiivne mäng ja mille käigus ikka vigastusi kipub tekkima,“ rääkis Seesami varakindlustuse tootejuht Dagmar Gilden.

Kuna peagi on algamas ka „batuudihooaeg“, siis tasub enne laste hüppama minekut üheskoos üle korrata ka peamised ohutusreeglid. Batuudil juhtunud traumade arv kasvab kahjuks iga aastaga. Et õnnetusi ära hoida, tuleb jälgida, et lapsed ei läheks hüppama mitmekesi ega võtaks batuudile kaasa mänguasju.

Tuleb ka veenduda, et batuudid oleksid terved, kindlalt kinnitatud ning ümbritsetud turvavõrguga. Lapsevanematel tasub olla ka tähelepanelik ja märgata ohte, ent samas tuleb lapsi kindlasti liikuma julgustada.

Kui laste kindlustamise trend üha kasvab, siis pere kindlustamisel mõeldakse vähem vanavanemate peale.

Vanemad inimesed, kellel on õnnetusjuhtumikindlustus olemas, on selle üldjuhul ise vormistanud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias