Lihtne nipp, kuidas talvel külma ilmaga auto aken seespool tekkivast udust kiiresti puhtaks saada

 (37)
Vikerlase tänav
Foto on illustratiivne.Foto: Madis Veltman

Talvise ilmaga pole ime, et auto esiklaas kipub temperatuuride vahe tõttu uduseks minema, küll aga on võimalik udust kiiresti lahti saada, kui sõidu alustamisega peaks olema väga kiire, kirjutab Endurance Warranty lehekülg.

Lihtne loogika ütleb, et kui auto üles soojendada ja suunata soe õhk aknale, siis temperatuuride vahe tõttu salongis olev niiskus kondenseerub aknal.

Olukordades, kus sõidu alustamisega eriti kiire, on parim viis auto siseõhu temperatuuri vähendamine, et autos olev niiskus aknal ei kondenseeruks. Jah, sina ja kaassõitjad ei saa nautida soojas autos sõitmist, kuid sõitu on võimalik alustada kiiremini, sest udu ei varja nägemisvälja.

Kasuta välisõhku

Uduste akende vältimiseks talvel tuleks meeles pidada ka seda, et kui kasutada siseõhu režiimi, siis niiske õhk ringleb autos ja tekitab udusust juurde. Talvel oleks seetõttu parem kasutada just välisõhu režiimi, sest siis jõuab autosse väljas olev kuivem õhk ja aknad ei lähe niivõrd uduseks.

Paljud kasutavad siseõhu režiimi seetõttu, et säästa konditsioneeri tarbitavat energiat, kuid see on loogilisem siiski ainult suvel väga soojade ilmadega, mitte talvel.

Lisaks aitab akende udususe vastu nende regulaarne puhastamine, sest võimalikult puhtaks tehtud aknad on vähem poorsed ning neile tekib vähem udu.

Kombineeri erinevad nipid

Seotud lood:

Kui aega on rohkem, siis on kõige parem kombinatsioon keerata auto soojendus ja ventilaarot põhja, konditsioneer sisse lülitada, kasutada välisõhu režiimi ning teha autoakendele väike vahe.

Kõik see töötab sel põhjusel, et õhku soojendadakse, mistõttu õhus olev niiskus vähem kondenseeruma hakkab. Seejuures on välisõhu kasutamine ja akende avamine oluline, sest see sisaldab tõenäoliselt vähem niiskust kui autos seisnud õhk. Konditsioneer annab enda osa sellega, et seda seda läbiv õhk kaotab osa enda niiskusest.

Vaata viimast ka videost:

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias