Lihtne nipp! Kuidas teha nii, et pesumasin ei teeks nii kõva lärmi?

 (69)
Lihtne nipp! Kuidas teha nii, et pesumasin ei teeks nii kõva lärmi?
Foto: Tanel Meos

Pole remondimeest vajagi, liiga lärmaka pesumasina saab ka ise korda.

Pesumasin, mis ebatavaliselt kõva lärmi teeb, ei pruugi katki olla, vaid lihtsalt tasakaalust väljas. See võib aga põhjustatud olla kahest asjast, kirjutab CNET.

Esiteks, vaata üle, et masin oleks tasasel pinnal. Võta masina nurgast kinni ja kui saad seda kõigutada, siis järelikult peaksid seda sättima. Hädapärast aitab ka tükk pappi, mille saab siis nurga alla lükata.

Kui aga masin on juba tasasel pinnal ja on endiselt väga lärmakas, siis see võib olla sellepärast, et ühel küljel on liiga palju raskust. Jäta pesu korraks seisma ja säti riided nii, et need oleks trumlis ühtlaselt.

Tasub ka teada, et kui pesust tulevad riided lõhnavad imelikult, siis võib probleem olla selles, et pesumasin hallitab. Selle vältimiseks tasub peale igat pesu pesumasina uks lahti jätta. Hallituse eemaldamiseks peab aga pesumasinat eraldi pesema.

Samuti toob CNET välja selle, et kui riided tulevad masinast vahusena välja, siis võib probleem olla selles, et masin ei saa piisavalt vett. Või teine variant, et paned liiga palju pesupulbrit või -geeli.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias