Liinid on avatud, tuludeklaratsioone saab juba esitada

 (135)
Liinid on avatud, tuludeklaratsioone saab juba esitada
Foto: Delfi lugeja

Juba praegu on väravad lahti ja kõigil on võimalus esitada oma tuludeklaratsioon. Algselt pidanuks vormid avanema alles täna südaööl.

Kasuliku toimetus koondas ühte artiklisse põhilised asjad, mida selle esitamise kohta teadma peaks.

Kõigepealt kuupäevadest. Tuludeklaratsioonide esitamise aeg kestab 15. veebruarist 1. aprillini. 26. veebruaril algab tulumaksu tagastamine e-maksuametis/e-tollis deklaratsiooni esitanud klientidele ja 19. märtsil algab tulumaksu tagastamine deklaratsiooni paberil esitanud klientidele.

Juuliks peab aga olema juurdemaksmisele kuuluva tulumaks tasutud ja enammakstud tulumaks tagastatud.

Ilmselt muretsevad paljud, et kas nendele saabub pärast tuludeklaratsiooni esitamist halb üllatus, et nad peavad hoopis riigile tagasi maksma. Kui sul selline kahtlus on, siis saad tegelikult selle kohe e-maksuametist üle vaadata. Logi sisse ja mine "minu sissetulekud" peale. Seal peakski olema eeldatav kohustusliku tagasimakse suurus. Kui number on 0, siis oled pääsenud.

Kes saavad aga esimesena riigilt tulumaksu tagasi? Maksuamet kinnitas Kasulikule, et järjekord on juhuslik. Seega ei pea öösel üles ärkama ja arvuti juurde ronima, tuludeklaratsioon võib esitada ka hommikul.

MTA soovitab isegi deklaratsiooni esitamisega oodata, sest esimestel päevadel on oodata järjekordi.

Mis saab aga siis, kui tuludeklaratsiooni üldse ei esitagi? Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Rainer Laurits selgitab, et kui inimesel on võimalus raha tagasi küsida, siis tuleb ikkagi tulla tuludeklaratsiooni esitama. "Automaatselt enammakstud tulumaksu ei tagastata," ütles ta.

Seotud lood:

"Neid inimesi, kes meie andmete alusel peavad juurde maksma või on õigus tagasi saada, teavitame märtsis otsepostitusega, et nad teaksid enne 1. aprilli tuludeklaratsiooni esitada," sõnas Laurits.

Tuludeklaratsiooni ei pea esitama aga residendist füüsilised isikud, kelle tulult ei ole vaja tasuda täiendavalt tulumaksu või saadud tulu kokku ei ületanud maksuvaba tulu ehk 6000 eurot.

Hea uudis on aga see, et tänavu saab tuludeklaratsiooni täita ning esitada ka nutitelefoniga.

Maksu- ja tolliameti esialgsete andmete põhjal kasutas 519 000 (52%) inimest maksuvaba tulu lubatust vähem. Ettenähtud mahus kasutas seda 415 000 inimest (42%) ja lubatust rohkem 62 000 (6%).

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias