LOE, mida teed valesti, et nõudepesumasinast võetud nõud ikka ja jälle märjaks jäävad

 (13)
LOE, mida teed valesti, et nõudepesumasinast võetud nõud ikka ja jälle märjaks jäävad
Foto: Vida Press

Nõudepesumasinate puhul on tarbijate suurimaks nurinaks see, et pestud nõud ei ole pesutsükli lõpuks piisavalt kuivad. Ameerika tarbijauudiste portaal Consumer Reports'i testid on näidanud, et kuivatusvõimekus võib erineda masinate, tootjate ja mudelite lõikes.

Parimad neist masinatest teevad ka plastikesemed kuivaks, halvimate puhul tuleb nõusid masinast välja tõstes ka käsi nõudekuivatusrätiku järele sirutada. Enam kui 100 nõudepesumasina mudeli testi läbisid väga vähesed masinad, mis olid kuivatusvõimekuselt paremad kui pesutulemustes. Kas nõude puhtaks saamine ei peaks kuivatamisest olema mitte keerulisem. Tundub, et kuivatamine on palju suurem väljakutse.

Seda põhjusel, et nõudel ja klaasidel on ikka kohti, kuhu vesi kuhjub ning kui seda on rohkem kui mõned piisad, ei suudeta seda ära aurustada. Lisaks sisaldub aurustumise käigus nõudepesumasina sees palju niisket õhku, kui see jahtub, kukuvad tilgad ikkagi masina sisemusse ja paratamatult ka nõudele.

Et aru saada, kui hästi nõudepesumasin nõusid kuivatab, paigutati laste kaanega lutitopsid ülemisele nõudepesumasina riiulile ja käivitati testpesutsükkel. Plastikut kasutati põhjusel, et seda on märksa raskem kuivaks saada kui klaasi või keraamikat. Plastik ei talleta kuumust, millel on kuivatamisprotsessis oluline roll, mistõttu vesi ei aurustu selle pinnalt sugugi mitte lihtsalt. Siin tuleb mängu nõudepesumasina poolt genereeritav kuumus.

Seotud lood:

Nõudepesumasinad kuivatavad erinevatel viisidel. Mõnedel mudelitel on elektriline spiraal, mis kütab õhku, teistel tiivik, mis sooja õhku nõudepesumasina erinurkadesse jagab, kolmandates tõuseb pesutsükli lõpus veetemperatuur. Leidub ka masinaid, kus on kasutusel kõik need meetodid kombineeritult. Ükski neist ei garanteeri täiesti kuivasid nõusid ega õigusta end ainsa võimaliku ja parima moodusena. Seetõttu ütleb ka Consumer Reports, et üht meetodit soovitada ei saa.

Kõige uusim lahendus on aga see, et nõudepesumasina uks avaneb automaatselt 10 või 15 minutit enne pesutsükli lõppu, et kogu niiskus saaks masinast väljuda. Vastasel juhul jääb see masina sisemusse ja tilgub nõudele.

Viis moodust, kuidas nõudepesumasina kuivatusprotsessi parandada

Isegi kui sinu nõudepesumasina uks ei avane automaatselt ega lase lisaniiskust välja, on mooduseid, kuidas saad masina kuivatustulemust parandada. Consumer Reports pakub välja viis soovitust.

1. Jäta nõude vahele piisavalt palju ruumi. Nõud ei tohiks kokku puutuda, ka ei maksa masinat liiga viimase piirini täis toppida. Sellega saavutatakse see, et masinas on piisavalt ruumi õhu- ja veeringluseks, mis on kuivade nõude garantii.

2. Kasuta loputusvahendit. See ennetab plekkide tekkimise nõudele. Loputusvahend lõhub veemolekulide ja nõude vahelise sideme, ning sedasi nõrgub vesi kiiremini nõudelt maha.

3. Rohkem kuumust! Mida kuumem on masinas, seda paremini kuivavad nõud. Sõltuvalt sinu masinatüübist on võimalik temperatuuri pesu, loputuse või kuivatuse ajal lisada.

4. Ava masina uks mõned sentimeetrid kohe, kui pesutsükkel on läbi. Nii pääseb masinast niiske õhk välja.

5. Kõigepealt tühjenda alumine nõudepesumasina rest. Kui võtad nõud ülemiselt riiulilt esimesena, võib näiteks kruuside põhja alusesse nõkku kogunenud vesi alumise resti nõudele kukkuda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias