LOE: Viis soovitust eksperdilt, kuidas kulutada vähem rehve ja kütust

 (32)
Rehvitöökojas
Foto: Andres Putting

Autoga sõites tasub pöörata tähelepanu oma sõidustiilile, sest lihtsaid manöövreid kasutades on võimalik märkimisväärselt säästa kütust ja kulutada vähem rehve.

Rehvitootja Goodyeari Eesti esindaja Risto Kivisikk annab autojuhtidele viis lihtsat soovitust, kuidas.

1. Veendu, et sõidad õige rehvirõhuga. Vale rehvirõhuga sõitmine vähendab rehvi eluiga ja suurendab auto kütusekülu. Kivisikk soovitab rehvid täis pumbata vastava tootja poolt antud rõhuni ning kontrollida rehvirõhku vähemalt korra kuus.

2. Võimalusel väldi sõitmist halvas seisukorras teedel. Eriti ohtlikud nii rehvidele kui laiemalt kogu autole on löökaugud, millest läbisõitmine võib halvimal juhul põhjustada kahjustusi ka autokerele. Kivisikk soovitab vältida sõitmist ka nn teesoontes, mis kulutab tavapärasest rohkem rehve ning kruusateel ja hooldamata teedel, mis kulutavad nii rehve kui kütust.

3. Sõida rahulikult. Läbimõeldud ja rahulik sõidustiil on säästlik sõidustiil! Kui vahetad aegsasti käike ning väldid äkilisi pidurdamisi, on võimalik hoida kokku kuni veerand kütusest.

4. Väldi täielikku peatumist. Ummikutes või valgusfooride taga ei tasu pidevalt kõvasti kiirendada ja seejärel pidurdada, vaid sõita pigem vaiksemal kiirusel, kuid täielikult peatumata.

5. Väldi liigseid õhutakistusi ja raskusi autos. Kui sul ei ole plaanis minna suusatama või rattaretkele, siis tasub vastavad atribuudid auto katuselt maha võtta. Sama kehtib autos olevate kaalukamate asjade kohta. Mida raskem on auto, seda rohkem kulub kütust ning kuluvad ka rehvid.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias