Lööve, kõhulahtisus ja põletik kurgus: mis viirus Ida-Virumaa lapsi kummitab?

 (28)
Lööve, kõhulahtisus ja põletik kurgus: mis viirus Ida-Virumaa lapsi kummitab?
Foto: Vida Press

Tänane Põhjarannik kirjutas Ida-Virumaa koolides puhkenud viirusest, mistõttu suleti Jõhvi Vene põhikoolis ujula ja jäeti tunde ära.

Terviseameti avalike suhete juhi Iiris Saluri edastusel oli eilse seisuga Jõhvis ja Narvas arstide poolt kinnitatud kaheksa haigusjuhtu. Kummagi linna haigusjuhud on erineva diagnoosikoodiga, mis tähendab, et pole otseselt omavahel seotud.

Saluri märkis, et taolisi haigestumisi tuleb ikka aeg-ajalt ette ja eriti asutustes, kus on koos lapsed. Midagi ebatavalist ei haiguspildis ega haigestunute arvus terviseameti hinnangul seega pole.

„Diagnoosiks pandi kliinilise pildi alusel muu viirusenteriit. Kõik haigestunud käivad Jõhvi Vene põhikoolis. Jõhvi Vene põhikooli kooliõe sõnade järgi on koolis seitse haiget. Jõhvi lasteaia Kalevipoeg meditsiiniõe sõnul on neil neli haigestunud last suu-käe-jalatõve sümptomitega," selgitas Saluri.

Eilseks oli ka Narvas registreeritud neli enteroviirusnakkuse juhtu (muu viirusenteriit). Kõik lapsed olid ravil Narva Haiglas.

„Haigus kulges arsti sõnul kerges vormis. Kohalike perearstide andmete järgi suurenes Narvas augusti ja septembri vastuvõtule pöördumiste arv. Pöördunutel olid järgmised sümptomid: lööve, kõhulahtisus, tonsilliidi (kurgumandlite põletik - toim.) sarnased nähud. Enamasti panid arstid diagnoosiks soole täpsustamat viirusnakkuse, mis ei kuulu eraldi registreerimisele terviseametis. Mõned arstid on uurinud lapsi ka Coxsackie viiruse suhtes, tulemused olid negatiivsed," lisas Saluri.

Saluri lisas, et kooli otsus tunde ära jätta või mõni üldkasutatav ruum sulgeda, võib olla ettevaatusabinõu, mis paneb viiruse levikule piiri. „Ka suuremate viiruste puhangute ajal oleme soovitanud mõneks päevaks asutus sulgeda, et lapsed isoleeruksid ja viiruse levik katkeks. Keskkonnas nagu lasteaiad ja koolid, kus lapsed on sageli tihti lähedases kontaktis, on viiruste levik palju kiirem. Enamasti toimuvad just taoliste kõhutõbesid põhjustavate viiruste edasikandumised olmelisel teel," märkis Saluri.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias