Lugeja küsib: miks Maxima ja Selver e-poest tellijatele tasuta kaupa jagavad?

 (50)
Lugeja küsib: miks Maxima ja Selver e-poest tellijatele tasuta kaupa jagavad?
Foto: Lugeja pilt

Veel vaid Harjumaal toidukauba kojuveo teenust pakkuvad Maxima ja Selver lisavad e-poest tellijate ostukottidesse ka tasuta kingitusi.

Maxima tegevjuht Mihhail Solovjov selgitab, et Maxima on pakkunud klientidele võimaluse saada koos tellimusega poepoolne kingitus algusest peale.

"Tavaliselt kuulutame me e-poe avalehel ja keskkonnas välja, milline kingitus tellijaid ootab ja pakume igale kliendile võimaluse tellimuse vormistamisel pakutavast kingitusest ka loobuda. Tänaseks ei ole ükski klient kingitusest loobunud ega ka meile selle kohta negatiivset tagasisidet andnud," selgitas Solovjov.

Selveri kommunikatsioonispetsialist Karl-Villiam Vaserik märgib, et kingituste lisamine on e-poodide praktikas üsna tavapärane protseduur.

"Tasuta toodete lisamiseks ei ole ühte kindlat reeglit. Enamasti on tegu koostööpartnerite uute toodete lansseerimise turundusliku väljundiga ja kingituse saavad kõik e-poe kliendid sõltumata tellimuse sisust või selle maksumusest," kommenteerib Vaserik.

Tema sõnul esineb ka selliseid reklaamkingitusi, mis lisatakse vaid juhul, kui klient on tellinud vastava kategooria tooteid (nt lemmiklooma toit/tarbed, ihukosmeetika, lastekaubad jne).

Lisaks turunduslike väärtusega kingitustele teeb e-Selver ka ise kinke erinevate sündmuste puhul (nt. e-Selveri sünnipäev, jaanipäev/jõulud jms).

"Need kingitused võivad sõltuda ostukorvi suurusest, kuid ei pruugi.
Kingituste saamine on üldjuhul meeldiv ja annab teenusele lisaväärtust. Klient ei pea kingituse saamiseks midagi erakorralist tegema, sest tavapäraselt klient isegi ei tea, et tellimusega võib kaasneda kingitus," lisab Vaserik.

Hea lugeja, anna teada, milliseid kingitusi oled toidupoodide e-poest kaupa tellides saanud kasulik@delfi.ee.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias