Lugeja küsib: miks peab Ühiskaardi toimimiseks mTaskus soetama uue NFC SIM-kaardi?

 (9)
Lugeja küsib: miks peab Ühiskaardi toimimiseks mTaskus soetama uue NFC SIM-kaardi?
mTasku ühiskaartPressiamaterjalid

Mitmed kliendid, kes on lisanud või lisamas Ühiskaarti oma mTasku mobiilsesse rahakotti, tunnevad huvi, miks on selleks vaja uut NFC toega SIM-kaarti.

Telia Eesti mTasku valdkonna juhi Ave Vahemetsa sõnul on NFC SIM-kaart vajalik seetõtu, et erinevate teenuste osutajad saaks turule tuua ning tarbijatele pakkuda uusi ja turvalisi NFC-lahendusi, mis on sõltumatud telefoni rakendustest ning mis ei kasuta oma toimimiseks otseselt telefoni mälu.

„Ühiskaart on üldse esimene avalik teenus Eestis, mis kasutab toimimiseks NFC SIM tehnoloogiat. Samale tehnoloogiale saab edaspidi arendada veel teisigi lahendusi, olgu selleks siis läbipääsuõigused erinevates hoonetes, printerite ja koosolekuruumide kasutamine ettevõtetes vms. Osa nimetatud lahendusi on nii Telia kui meie partnerite poolt juba testimises ja kasutuses,“ ütles Vahemets.

Seotud lood:

Teisalt huvitab inimesi see, milline on NFC SIM-kaardi roll juhul, kui kasutaja telefonis on juba NFC tugi olemas.

„mTasku ja sellega seotud teenuste puhul on kriitilise tähtsusega just turvalisuse pool. Soovime, et mTasku mobiilne rahakott ja kõik sellega seotud teenused, maksed ja muud võimalused oleksid klientidele võimalikult turvalised ning NFC SIM-kaardi tehnoloogia annabki siin piltlikult öeldes ühe turvalisuse kihi juurde,“ selgitas Vahemets.

Seega - pelgalt telefoni NFC toest ei piisa Ühiskaardi ega teiste sarnaste NFC-teenuste kasutamiseks. Telefoni NFC on vajalik ühenduse loomiseks välise seadme ja telefoni (ning selles asuva rakenduse või teenuse) vahel. NFC SIM on aga vajalik rakenduste, teenuste ja kasutajatega seotud andmete turvaliseks salvestamiseks ning üle NFC välisele seadmele esitamiseks.

Kokkuvõttes on NFC SIM-kaart oma olemuselt nagu tavaline SIM-kaart, mida saab telefonis kasutada aastaid ning mille väljavahetamiseks puudub otsene vajadus, kui just kaart kahjustada pole saanud või kui seni kasutuses olnud kaart ei sobi seadme vahetamisel uude seadmesse.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias