Lugeja: miks nimetab Farmi oma külma, vedelat kaeraputru pudinguks?

 (25)
Jogurtid
Foto: Tiit Blaat

Lugeja küsib: „Pudingud? Ostsin kaerapudingi jõhvikakastmega. See pole puding, vaid külmaks läinud vedel kaerapuder! Pudingul ja pudrul peaks ikka natuke vahet olema. Või ma eksin?"

Vastab Farmi piimatööstuse turundusjuht Ruta Kallaspoolik.

Teravilja- riisi, kaera, manna jne baasil pudingud on road, mis on valmistatud teraviljast vee või piimaga ning maitsestatud erinevate maitseainetega. Sellised pudingud on tuntud üle maailma, eriti aga nt Inglismaal, Põhjamaades, Ameerikas, Aasias. Erinevalt regioonist varieerub ka pudingu retsept ning see, kas toitu süüakse põhiroana või magustoiduna.

Farmi piimaga valmistatud täistera kaerapudingud on kreemja konsistentsiga ning kergelt magus maitse on tasakaalustatud hapukate marjakastmetega.

Eesti toidukultuuris kasutatakse sageli sõna "puder". Puder seostub meile sõmera roana, mida süüakse pigem soojalt ning ka soolase roana.

Puding erineb pudrust oma konsistentsi poolest. Puding on kreemjam, homogeensem, vedelam, pudisem. Farmi kaerapuding on mõeldud tarbimiseks külmalt hommikusöögi või desserdina.

Hommikusöök on päeva tähtsaim söögikord, mis annab energia ning hea tuju terveks päevaks. Hommikusöögiga peaks organism saama eelkõige valku ja liitsüsivesikuid. Seega on päeva esimeseks toidukorraks eriti hea kombinatsioon piimapuder. Enamik toitumisspetsialiste ütleb, et hommikusöök peaks meile andma 20-25% päevasest kalorivajadusest (so ca 300 kcal). Tops Farmi kaerapudingit annab ca 180 - 203 kcal.

Kuid Farmi täistera kaerapuding sobib ka vahepalaks ning miks mitte lihtsalt maiustamiseks.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias