Mida peab Hiinast tellitud jõulutulekeste puhul kontrollima, et vältida terve kodu maha põlemist?

 (5)
Jõuluvana jõulutulekestega
Jõuluvana jõulutulekestegaITAR-Tass/Vida Press

Tehnoloogiajastu tulemisega on hakanud kaduma trend, kus jõulupuul või kodus süüdatakse ohtralt küünlaid ning pigem on nende töö üle võtnud elektrilised jõulutuled. Väga soodne on tellida jõulutuled mõnest Hiina veebipoest, aga nende puhul on väga oluline otsida tootelt õigeid märgistusi.

Tehnilise järelvalve ameti tööstusohutuse teenistuse juhataja Ingrid Teinemaa selgitas Vikerraadios, et jõulutulede ostmisel tuleks neid alati kontrollida. Neil peab olemas olema CE märgistus ning need peavad olema ka sobilikud Eestis kasutatava elektrivõrgu jaoks.

Seega Hiinast tulukesi tellides tuleks paluda kinnitust erinevate nõuete kohta, kuna nende puudumisel võivad need tolli kinni jääda ning seega jääb ka klient rahast ilma. Kui aga jõulutuled peaksid kohale jõudma, võivad need koduses majapidamises ohtlikus osutuda, kuna need ei pruugi vastata Euroopa nõuetele.

Niisamuti nagu on oluline jõulutulede ostmisel tootele tähelepanu pöörata, tuleb neid kontrollida ka enne kasutamist. Tuleks vaadata, kas juhtmed on terved ning tuled ei oleks vigastatud.

Loe täismahus artiklit Geeniusest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias