Nädalavahetuseks valmis: LOE, kuidas teha grill paakunud rasvast puhtaks vaid 15 minutiga

 (10)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

On vähe tegevusi, mis pakuvad suuremat mõnu kui suvine grillimine. Ent grillimise mõnu varjutab sageli mustaks kõrbenud rasvaga võre, mille puhastamine võtab tihti rohkem aegagi kui liha küpsetamine. DIY Network õpetab, kuidas saada kogu grill puhtaks vaid 15 minutiga.

1. samm: leota eemaldatavad osad

1. ja 2. minut kuluvad sellele, et eemaldada kõik küürimist vajavad osad ja panna nad likku. Eemalda võre ja kõik metallosad, mis vajavad pesu, ning aseta need nõudepesuvedeliku ja muuma vee segu täis ämbrisse ligunema.

2. samm: puhasta kaas

Eemalda kaas grillilt ja hõõru see tugevate harjastega grilliharjaga puhtaks. Ära karda tugevalt hõõruda: see osa, mis näeb välja, nagu maha kooruv värv, on suure tõenäosusega hoopis paakunud mustus.

3. samm: puhasta grilli sisemus

5.-8. minut kuluvad grilli siseseinade puhastamisele. Hõõru harjaga grilli sisemusse kogunenud mustus lahti. Võid kasutada all mustuse kogujana fooliumit, mis püüab kogu kukkuva puru kinni, nii et seda on hiljem hea minema visata. Viimasena hõõru sisemisi seinu niiske rätikuga.

4. samm: hõõru puhtaks eemaldatavad osad

9.-12. minuti jooksul võta grilli metallvõre ja teised eemaldatavad osad ämbrist välja ja toeta need näiteks majaseina vastu: nii on lihtsam mustust grilliharjaga maha hõõruda. Loputa.

Seotud lood:

5. samm: puhasta välimine kest

Viimaseid minuteid, enne kui stopper 15 minutit täis loendab, saad kasutada grilli välimiste osade puhastamiseks. Selleks sobib hästi nõudepesuvahendiga niisutatud švamm või poodides müüdavad roostevaba terase puhastuslapid.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias