NIPID ja TRIKID | Kuidas oma telefoniaku eluiga pikendada?

 (21)
Nutitelefoni laadimine
Nutitelefoni laadimineWenn Ltd/Vida Press

Selleks, et telefon aastaid sind korralikult teeniks, tasub neid näpunäiteid meeles pidada.

Nutitelefoni kasutades tahame kõik, et aku kestaks kaua. Mida vanemaks aga telefon jääb, seda kiiremini paistab aku tühjaks saavat. Peale kasutamise intensiivsuse sõltub aku kestvus ka sellest, kuidas me oma nutiseadet minevikus kasutanud oleme. Järgmine kord, kui uue telefoni ostad, hoia meeles järgmised näpunäited, et aku ka aasta pärast korralikult vastu peaks, kirjutab news.com.au.

Ära lase telefonil tühjaks joosta

Tavaliselt kaotavad telefoniakud 20% oma võimsusest pärast 300-500 laadimiskorda. Reaalsus näitab, et nii võib juhtuda ka juba siis, kui oled 100 korda telefoni laadinud.

Selleks, et aku eluiga kestaks, ära lase telefoniakul täiesti tühjaks joosta ja ära lae akut edasi kui see juba täis on. Mõnel nutitelefonil on selleks ka eraldi funktsioon, mis lülitab telefoni välja, kui akumaht on teatud protsendi juures.

Lae aeglaselt

Nutiseadmeid saab teatud vahenditega laadida ka loetud minutitega. Suurepärane võimalus, kui parasjagu on kiire. Aga et aku korralikult vastu peaks, peab telefon laadima aeglaselt. Kui laadida telefon viie minutiga täis, siis see kord kestab su aku 20% vähem.

Seotud lood:

Kasuta telefoni õiges temperatuurivahemikus

Telefoniaku töötab kõige paremini temperatuurivahemikus 0-45C. Kuigi Eestis selle ülemise otsaga ilmselt probleem ei tule, vähendavad miinuskraadid aku võimsust, sest liitiummetallide ja -ioonide liikuvus halveneb.

Säästa akut

Aku säästmiseks on mitmeid võimalusi. Näiteks 4G internetiühenduse asemel ühenda ennast võimaluse korral traadita interneti võrku. Pane ekraaniheledus madalamaks. Ära vaata telefonist videoid. Lülita sisse lennurežiim.

Lisaks on olemas eraldi aku säästmise funktsioonid ja äpid. Nende nippidega võid saada päevas 40% rohkem kasutusaega.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias