Õpetajad mures koduse kasvatuse pärast: õpilased ei taha koolis duši all käia

 (30)
Õpetajad mures koduse kasvatuse pärast: õpilased ei taha koolis duši all käia
Kuressaare gümnaasiumi õpetaja Gabriel Sepp ütleb, et pesemine on kehalise kasvatuse osa ja seega kohustuslik.Foto: Maanus Masing

Õpetajad ja treenerid on mures, et õpilased ei taha pärast kehalise kasvatuse tundi end koolis pesta, ja rõhutavad koduse kasvatuse tähtsust selle probleemi lahendamiseks.

Endine Saaremaa spordikooli direktor Jaan Rooda toonitab, et lapsed peavad pärast kehalist koormust end kindlapeale pesema, vahetama pesu ja sokke, kirjutab Saarte Hääl.

“See on elementaarne ja seda tuleb lastelt ka nõuda,” märgib ta. “Mina panin ikka kõik poisid pärast trenni end pesema. Laps ei haigestu, kui ta on pestud, ent higisena ja märgade riietega on ta külmetusele vastuvõtlikum. Kui laps käib aga pesemas, tal on vahetuspesu ja ta paneb kuivad riided selga, siis püsib ta ka terve.”

Jaan Rooda hinnangul on siin oluline treeneri, õpetaja ja lapsevanema vaheline suhtlemine ning ta ei kujuta oma sõnul ette, kui selline suhtlemine puudub. Samas leiab ta, et kõigepealt peaks ikkagi lapse endaga rääkima, et vältida tõrget treeneri juures trennis käia.

Saaremaa ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Enn Laanemäe ütleb, et gümnaasiumiosas on olukord parem, aga suurem probleem on algklassidega, kus lapsi peab sundima end pärast tundi pesema.

“Neil pole harjumust või nad häbenevad,” lausub ta, lisades, et sa võid ju rääkida, aga endal hakkab juba hapu tunne, kui midagi ei toimu. “Mõni laps natuke siiski peseb, aga üldiselt on asi nutune. Oma vahetunni panedki vahel selle peale, et käid lapsi pesema sundimas. Hügieeninõuete täitmine on programmis sees ja varem tegin isegi nii, et kui hinne oli kahe vahel, siis sai õpilane pesemas käimise eest väikese boonuse.”

Refereeritud artikli täisteksti loe Saarte Häälest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias