Pane tähele! Just nii tihti tuleks auto rehvide asukohta roteerida, et mitte riskida liigse kulumisega

 (58)
Rehvivahetus
RehvivahetusFoto: Karin Kaljuläte

Auto rehvid kuluvad esisillal ja tagasillal erinevalt, vastavalt sellele, kuhu läheb rohkem koormust pidurdamise ajal, mistõttu tuleks ühtlase kulumise tagamiseks rehvide asukohta vahetada.

Auto esisilla ja tagasilla rehvide asukohta tuleks vahetada iga 8000 kilomeetri läbimisel, et tagada rehvide ühtlane kulumine, soovitab tarbijaväljaanne Consumer Reports.

Tehvid on ainsad, mis ühendavad teed ja umbes kahetonnist sõidukit, mistõttu on nende kulumise jälgimine väga vajalik. Kui rehve roteerida, kuluvad need ühtlasemalt.

Esimesed rehvid mängivad suuremat rolli pidurdamisel ja esiveoga autode puhul on nende haardevõime eriti oluline, mistõttu need kuluvad ka kiiremini.

"Kulumise jaotamine roteerimise näol muudab rehvide kulumise ja haardevõime ühtlasemaks," kinnitas Chris Jones, Consumer Reportsi sertifitseeritud autoremondiluksepp.

Reeglina on roteerimise sagedus ja soovitused, kuidas rehvide asukohta muuta, kirjas ka autoga kaasa tulevas manuaalis. Mõnedel juhtudel soovitatakse vahetada asukohti paremalt vasakule, osadel juhtudel aga ka eest taha ja vastupidi.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias