Peavalu kimbutab? Kuldaväärt soovitused, kuidas valust kiirelt lahti saada

 (13)
peavalu
Kas peavalu võib sõltuda ilmastikumuudatustest? Paljud teadlased arvavad, et valudel on ilmaga mingi seos.Foto: Bianca Mikovitš

Kes meist poleks kogenud vastikut peavalu? Enamik ei oska leevendust otsida ning kannatavad lihtsalt ära - peavalu vältimiseks on aga mitu head nippi.

Need viis nippi on hõlpsad ning võivad väga kiiresti peavalu vastu aidata, kirjutab Insider.

Söö või joo

Dehüdratsioon on üks suuremaid süüdlaseid, mis võib peavalu tekitada. Kui sa pole juba terve päeva vett joonud, siis joo kindlasti üks klaas. Sama on söögiga - kui oled mitu toidukorda vahele jätnud, siis võib pea valutama hakata.

Istu pimedas toas

Ole mõnda aega valgusest eemal. Valgus ja heli võivad hirmsat peavalu tekitada eriti neil, kes põevad migreeni. Seega tasub peavalu korral korraks aeg maha võtta.

Kas magad piisavalt?

Kui pea valutab, siis tasub üle vaadata oma unegraafik. Üks öö korralikku ja pikka und võib järgmiseks päevaks pea täitsa selgeks lüüa.

Hoia kaelal jääd

Kui peavalu tekitajaks on lihaspinged, siis võib aidata jää. Sellega võib masseerida kolju alumist osa, see aitab lihastel lõdvestuda.

Tee ekraanidest paus

Kui istud terve päeva arvuti taga, siis pole ime, et pea valutab. Juba väike paus võib aidata peavaluvastu ja nii puhkad ka silmi.

Kui miski ei aita, siis tasub aga juba pöörduda arsti poole.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias