PIN-kalkulaatorit peetakse jätkuvalt turvaliseks, suurpangad neid maha kandnud veel pole

 (5)
PIN KALKULAATOR
PIN KALKULAATORFoto: JOOSEP MARTINSON

Kui tänavu veebruaris kadusid ajaloo prügikasti pankade paroolikaardid, siis ennustati, et järgmisena kaovad kasutuselt pangaülekannete tegemiseks kasutatavad PIN-kalkulaatorid. Praegusel hetkel ei ole aga pankadel mingit kavatsust PIN-kalkulaatoritest loobuda.

SEB kommunikatsioonijuht Evelin Allas ja Swedbanki klienditeenuste divisjoni juht Ede Raagmets kinnitasid ERR-ile, et kummalgi suurpangal ei ole plaani PIN-kalkulaatoreid "ajaloo prügikasti" saata.

Allase sõnul kasutab SEB panga klientidest PIN-kalkulaatoreid igakuiselt umbes 13 protsenti klientidest.

"Vanad kalkulaatorid, mis vajavad väljavahetamist, aga on jätkuvalt aktiivselt kasutuses, on umbes üks protsent nendest klientidest – suurusjärgus alla 10 000 kliendi," ütles ta.

Swedbanki klienditeenuste divisjoni juht Ede Raagmets ütles, et neil on 100 000 eraklienti, kes kasutavad autentimisvahendina PIN-kalkulaatorit. "Kolmandik neist kasutab veel lisaks internetipanka sisselogimiseks mõnda muud vahendit, näiteks ID-kaarti," lisas ta.

Seotud lood:

"Kuna PIN-kalkulaator on panga poolt pakutav autentimisvahend, siis soovime seda klientidele pakkuda jätkuvalt. See on turvaline lahendust ning arvame, et ta jääb kasutusele veel pikemaks ajaks," kinnitas Evelin Allas SEB-st.

Ede Raagmets ütles, et kuivõrd Swedbankis täna kasutusel olevad PIN-kalkulaatorid vastavad kõikidele turvanõuetele, ei plaanita SEB eeskujul nende väljavahetamist uute mudelite vastu.

"Küll aga on PIN-kalkulaatorite tehnoloogia samuti ajas arenev, seega hoiame ennast kursis turule jõudvate uute mudelite ja lahendustega," märkis ta.

Loe refereeritud artiklit pikemalt ERRi portaalis.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias