Puhastusspetsialist: nakatumisohu korral pole vahet, kas tööl oli 10 või 20 inimest – puhastada tuleb iga päev, kui inimesed viibisid tööl

 (1)
Eziil kontor
Foto on illustratiivne.Foto: Argo Ingver

On levinud arvamus, et kui tööl käib vähem inimesi, võib kontoris vähendada ka puhastuskordi. Tegelikult nakatumise ohu korral pole vahet, kas tööl oli 10 või 20 inimest - puutepindasid katsusid kõik.

SOL Baltics tegevjuhi Rinel Piusi soovitus ettevõtetele turvalise töökeskkonna loomiseks on puhastada tööruume iga päev, kui inimesed viibivad tööl. „Sealjuures peaks koristus toimuma samadel päevadel, mil töökoht on olnud avatud. Nii kaitsete oma töötajate tervist kõige paremini,“ sõnas Pius.

Suur abi töökohas haigestumise riskide vähendamiseks võib olla ka kollektiivi sisestest kokkulepetest. Seetõttu võiks pärast kriisi tööle naastes koos kollektiiviga esmalt arutada, kuidas iga töötaja saaks anda oma panuse 2+2 reegli hoidmisse ja töökohal viiruse leviku tõkestamisse.

Siin on mõned võimalused kokkulepeteks: "Korraldage meeskondade töö vahetustega, et vähendada samal ajal ruumis viibijate arvu ja inimeste lähikontakte. Paigutage töölauad üksteisest rohkem lahku."

"Leppige kontoris kokku, mitu inimest tohib korraga köögis ja koosolekuruumis viibida ning eemaldage neist ruumidest üleliigsed toolid, et inimesed ei satuks lähestikku istuma. Leppige ka kokku, kes täidab ja tühjendab nõudepesumasinat, hoolitseb kohvimasina eest, kes koopiamasina paberi - ja toonerivahetuse eest," sõnas Pius.

Seotud lood:

"Ärge kutsuge kontorisse külalisi, vaid jätkake videokohtumistega juba harjumuspärasel viisil. Kuulutage haigena ja haigustunnustega tööle tulemine keelatud tegevuseks," loetles Pius ning soovitas kõik tehtud kokkulepped kirja panna, välja printida ja nähtavatesse kohtadesse paigaldada.

Lisaks igapäevasele tööruumide koristamise soovitusele on Rinel Piusi sõnul praegusel ajal oluline tiheda ruumide kasutuse korral sagedasti puudutatavaid pindu puhastada täiendavalt ca iga 4 tunni järel. Eelkõige tuleks pöörata tähelepanu nende pindade puhastamisele:

  • ukselingid, ukseservad, lauapinnad, lülitid, käsitoed ja käsipuud
  • WC-poti vajutusnupud, kraanid, paberi- ja seebidosaatorid
  • kohviaparaatide, printerite ja koopiamasina puutepinnad
  • PIN-klaviatuurid, puldid ja puutetundlikud ekraanid


SOL Baltics kontoris on kõik sageli puudutatavad pinnad märgistatud punaste kleepsudega, nii on puhastusteenindajal neid lihtsam märgata ja ei unune nende puhastamine. Samuti on kontori nõupidamisruumide ustele ja kööki paigutatud visuaalsed juhendmaterjalid 2+2 reegli järgmiseks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias