Puust ja punaseks: kui tihti peaks talvel autot pesema, et soola tõttu sõiduk roostetama ei hakkaks?

 (9)
Tallinna tänavad mullapruunid
Tallinna tänavad mullapruunidFoto: Andres Putting

Tavaliselt kehtib reegel, et autot peaks puhastama iga kahe nädala tagant. Talvel on lood vähe teised, sest sool tänavatel ei mõju kerele just hästi.

Canadian Gearhead autoblogi kirjutab, et tänavasool on väga söövitav ja võib põhjustada autol roostet. Eriti hull on see, kui auto jätta soolasena sooja garaaži. Seega peaks auto talvel soolast puhtaks pesema nii pea kui saab.

Kuid see pole alati võimalik.. Keerulisem on autot pesta, kui temperatuur on alla nulli. Hea uudis on see, et külmas ja kuivas kliimas tavaliselt auto roostetama ei hakka.

Kui hoiad oma sõidukit talvel kuskil soojemas kohes, siis peab tihemini pesema. Autoblogi kirjutab, et nädalas korra on hea variant, kui tahad auto kere korras hoida.

New York Times kirjutab samuti, et talvel peaks autot pesema nii tihti kui võimalik. Kui pesta, siis tasub alustada auto ülemisest osast ja vaikselt liikuda alla poole.

Kui auto puhas, siis tasub sõiduk põhjalikult üle kontrollida, et ega kuskilt ei roosteta. Kindlasti peaks vaatama üle auto veermiku, uksevahed. Kui rooste varakult likvideerida, siis ei muutu see suuremaks probleemiks.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias