PUUST ja PUNASEKS | Millal tasub sülearvuti täiesti välja lülitada, millal on mõistlik see unerežiimile panna?

 (37)
Sülearvutid
SülearvutidFoto: Ilmar Saabas

Millist režiimi peaks kasutama, kui arvuti juurest pikemaks ajaks eemale lähed?

Tehnikaportaal HowToGeek selgitab, mis vahe on arvuti välja lülitamisel (shut down), unerežiimil (sleep) ja hibernate'il.

Kui sa arvuti välja lülitad, siis ei kasuta see enam peaaegu üldse voolu. Kõik su programmid ja operatsioonisüsteem sulguvad. Arvuti sisse lülitamisel hakkab see aga nullist ennast käivitama, mis võib võtta mõni sekund kuni mitu minutit. Arvutit tasub vahel täielikult välja lülitada, sest muidu võib Windows tõrkuma hakata.

Unerežiim võtab natuke voolu ja arvuti salvestab une-eelse seisundi mällu ning sa saad jätkata kiirelt sealt kohast, kus sa viimati lõpetasid. Arvuti tasub magama panna, kui sa natukeseks eemale lähed, aga pikema aja peale saab ka magaval arvutil aku tühjaks.

Hibernate on väljalülitamise ja unerežiimi vahepealne aste. Arvuti salvestab une-eelse seisundi kõvakettale ja kõik programmid ning failid on nii, nagu sa nad jätsid. Hibernate võtab sama palju voolu kui väljalülitatud arvuti, aga sellest režiimist arvuti taaskäivitamine on ajakulukam kui magava arvuti üles äratamine. Hibernate on kasulik siis, kui sa pikemaks ajaks arvutist eemale lähed, kuid samas ei pruugi mõned failid ja programmid ennast normaalselt taaskäivitada.

Seega, lühikeseks ajaks sleep, pikemaks ajaks hibernate ja vahel harva ka shut down.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias