Puust ja punaseks: palju maksab kindlustus valuraha murtud luu või muu vigastuse eest?

 (7)
kipskäsi
kipskäsiFoto: Andres Putting

Kevadised ilmad ja aktiivsemad harrastused on rohkem päevakorda toonud õnnetusjuhtumikindlustuse, mis abistab vigastustega kaasnevate väljaminekute suurenemise ning sissetulekute vähenemise korral, kuid lisaks on iga vigastuse eest ette nähtud ka ühekordne valuraha.

Salva Kindlustuse õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht Tiina Velli-Vällik selgitas, et õnnetusjuhtumikindlustus pakub kaitset mitmel moel ning Salvas saab õnnetusjuhtumikindlustuse kombineerida kokku erinevatest hüvitisliikidest. Valurahahüvitis on parim kaitseks ajutise iseloomuga vigastuste puhul nagu kukkumised, jala nikastamised, põrutused jms. Päevarahahüvitis aitab juhtudel, kui vigastus on tõsisem ning on vaja jääda töövõimetuslehele või lapsega hoolduslehele. Lisaks saab valida püsiva puude hüvitise, mis aitab, kui õnnetuse tagajärjel tekkinud vigastus on püsiv ning ka kõige kurvemate juhtumite puhuks surmajuhtumihüvitise.

Aga palju maksab siis näiteks murtud jalg või põrutada saanud suur varvas? Salva kindlustusel on selleks ette nähtud näitlik tabel, kus on näidatud mitu protsenti kokkulepitud valuraha hüvitispiirist mingi vigastuse eest kliendile välja makstakse.

Näiteks, kui klient on sõlminud õnnetusjuhtumikindlustuse hüvitispiiri 10 000 euro peale, siis makstakse Salva Kindlustuses vigastuste puhul valuraha järgnevalt*:

-Liigese nikastus/venitus, põrutus, I astme põletus: 1% hüvitispiirist ehk 100 eurot

Seotud lood:

-Küünar- või kodarluu murd, küünarliigeste sidemete rebend: 5% hüvitispiirist ehk 500 eurot

-Kannakõõluse rebend: 7% hüvitispiirist ehk 700 eurot

-Randmeliigese nihestus või sidemete vigastus: 10% hüvitispiirist ehk 1000 eurot

-Reieluu põnda murd, sääre nihestus: 15% hüvitispiirist ehk 1500 eurot

-Reieluu hulgimurd: 25% hüvitispiirist ehk 2500 eurot.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias