Rõve jalatõbi, millesse noored mehed uue kingatrendi tõttu aina enam haigestuvad

 (35)
Rõve jalatõbi, millesse noored mehed uue kingatrendi tõttu aina enam haigestuvad
Foto: Vida Press

Kui ka sina kannad kingi ilma sokkideta, peaksid teadma, et riskid rohkema kui haisvate jalgadega, kirjutab BBC.

Suurbritannia Podiaatria kolledži teatel on viimasel ajal suurenenud just noorte meeste seas seeninfektsioonide esinemine ning peamiseks põhjuseks sellele peetaksegi sokkideta kingade kandmist.

Podiaater Emma Stephenson ütleb, et puutub aina sagedamini kokku 18-25-aastaste meestega, kelle jalaprobleemid on otseselt seotud sellega, et paljad jalad susatakse otse kinga sisse.

Paljas pahkluu on eriti populaarseks muutunud punase vaiba üritustel, kus kuulsused sedasi patseerides trendi loovad.

„Keskmised jalad higistavad päevas umbes poole liitri jagu," ütleb Stephenson. „Liiga palju niiskust ja soojust võib kaasa tuua aga seeninfektsioonide vohamise või ka „atleedi jala" väljakujunemise."

Jalaarsti sõnul võivad tagajärjed olla võrdlemisi ebameeldivad.

„Üks kõige jubedamaid intsidente, mille tunnistajaks olen ise olnud, puudutas 19-aastast noormeest, kes töötas autopesulas. Tal oli sellisest jalanõude kandmise viisist kujunenud välja eriti higised ja soonelised jalalabad," ütles Stephenson.

Neile, kel on hoiatusloost hoolimata soov trendikas välja näha, on mõningad nipid, kuidas jalanõusid kanda viisil, et need sinu jalgu ei kahjustaks. Esiteks, tasub lühendada aega, mil jalanõud palja jala peal on. Teiseks: on olemas väga madalad sokid, mis ei paista kingast välja. Kolmandaks: kingi tuleks enne kandmist töödelda kingaspreiga või kasutada spetsiaalseid jaladeodorante, mis vähendavad jalgade higistamist kinga sees.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias