Rõve põhjus, miks ei tohiks pesu kunagi toas kuivatada

 (95)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Eesti kliimas on lihtsaim viis pestud riiete kuivatamiseks riputada need pesurestile tuppa kuivama. Teadlaste sõnul on pesu toas kuivatamisel aga üks ohtlik tagajärg.

Nagu selgub, lood pesu toas kuivatamisega sobiva kasvulava hallituse õilmitsemiseks, kirjutab News.com.au.

Keskkonnatervise lektor Nick Osborne selgitab, et niiskete riiete tuppa riputamisega annad panuse hallituse ja tolmulestade arenguks. Mõlemad on halvad su tervisele ning eriti ohtlikud näiteks astmaatikutele.

Vanemuurija Christine Cowie kinnitab, et mitmed elusorganismid, kes elavad siseruumides, naudivad väga niiskust ja ebapiisavat ventilatsiooni. Ka niiskus üksi võib olla oluline tegur astma tekkimiseks.

Teadlaste sõnul on pesu kuivatamine kõigest jäämäe tipp: vihma ja lumega tuleme sageli tuppa nii, et riputame märjad üleriided kappi kuivama, mis lisavad samuti tuppa niiskust. Lisaks on halva ventilatsiooniga kodudes ohtlikud ka näiteks keetmisel tekkiv veeaur ja kuuma duši järel kondenseeruv vesi.

Selleks, et vähendada hallituse tekkimise riski, tuleks kasutada kõiki saadaval olevad vahendeid, et kodus vähem niiskust oleks. Näiteks toidu valmistamisel tuleks alati sisse lülitada pliidi kohal olev õhupuhastaja.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias