Selgus majas! Keskmiselt kulutatakse Eestis jõulukingitustele just nii palju raha

 (14)
"Klassikaline" osakond
Foto on illustratiivne.Foto: Argo Ingver

Jõulutrall on avangu saanud ja kaubanduskeskused ostlejatest pungil. Igal aastal pakub palju kõneainet see, kui palju Eestimaa inimesed jõulukingitustele raha kulutavad. Nüüd on tõde selgunud, teatab Credit24 pressiteate vahendusel.

Läbi viidud küsitlusest selgus, et keskmine summa, mis sel aastal jõulukingituste ostmiseks välja käiakse, on 128 eurot.

„Küsisime lihtsa küsimuse selle kohta, kui suure summa eest plaanivad inimesed oma lähedastele, sugulastele ja sõpradele kingitusi soetada. Vastustest selgus, et see on 128 eurot. Kusjuures, 5% vastanutest ütles, et teevad kingituse 300 ja enama euro eest,“ ütles Janar Kalmus, Credit24 partnersuhete juht.

Kalmus tõi küsitluse tulemusi tutvustades välja, et 6% inimestest plaanib kingitustele kulutada alla 20€. 32% vastanutest teeb kingitusi vahemikus 100-200 €. Mis on huvitav- mehed plaanivad kingituste jaoks rahakotist võtta 75€.

Võrreldes näiteks ameeriklastega, on eestlased tõeliselt tagasihoidlikud kulutajad. Agarad ostlejad USA-s plaanivad sel aastal kulutada jõulukingituste tegemisele keskmiselt 1047,83 dollarit, nagu selgus USA Today läbi viidud uuringust. Muide, mehed ostavad USA-s rohkem kingitusi, sest nende hulgas on oodatav kingikulu keskmiselt 1152,17 dollarit, seevastu naised plaanivad kingitustele kulutada 948 dollarit.

Kalmuse sõnul on lisaraha kasutamine jõulukingitustel jätkuvalt aktuaalne. „Jõulude saabudes väljastame rohkem laene, kuid on tervitatav, et järjest enam inimesi kasutab võimalusel oma kasutusele võetud laen graafikust kiiremas tempos tagasi maksta ning seeläbi intressidelt kokku hoida,“ lisas Kalmus.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias