Selle aasta suurim turvarisk: ohtlik tegevus, mida lennukis kunagi teha ei tohiks

 (17)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Ilmselt tuleb meil kõigil ette seda, et telefon libiseb kogemata näppude vahelt maha - selles pole midagi ebatavalist ja üldiselt pole telefoni taas üles korjates sellega tegelikult midagi juhtunud. Ent miks ei tohiks telefoni lennukis maha pillata?

Telefoni lennukis mahapillamine on viimasel ajal kaasa toonud palju miniplahvatusi ja -tulekahjusid ning seda üsna üllataval põhjusel, kirjutab News.com.au.

Nimelt võib telefoni kukkumine lennuki istmevahesse osutuda väga ohtlikuks, kui istet üritatakse selle järel liigutada ja mugavamaks istumiseks näiteks alla lasta.

Istmete vahele kukkunud telefoni liitiumaku võib surve tekkimisel plahvatada ja põhjustada väikse tulekahju. Ehkki probleem tundub veider, on selliseid hädaolukordi lennukite pardal juhtunud viimasel ajal üllatavalt tihti.

Mitmed lennufirmad on enda turvabriifingusse lausa hakanud lisama nõuet enda istet mitte liigutada, kui telefon on teadmata kohas või kadunud, kuna on suur šanss, et see on kukkunud istmete vahele.

Austraalia lennuamet CASA on aina süvenevast probleemist niivõrd häiritud, et kadunud või katkistest telefonidest on saanud nende nimekirjas käesoleva aasta kõige suurem turvarisk. Nimekirja teisel kohal on akupangad ja liitiumakud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias