Sotsiaalmeedias levib kulutulena hoiatus: pettur teeskleb end telefonis olevat su sideoperaatori insener. Sideoperaatorid: see on libahoiatus

 (7)
Mobiiltelefoniga helistamine
Foto on illustratiivneFoto: Tanel Meos

Kuigi hoiatus paistab kurjakuulutav, pole Eestis teadaolevalt seda petuskeemi kasutatud. Operaatorid kinnitavad, et see ei toimiks niikuinii.

Viimastel päevadel on Facebookis levima hakanud järgnev eestikeelne postitus: "Uus teave petuskeemide kohta! Palun teavitage sellest oma lähedasi. Seoses majandusliku olukorra halvenemisega levib kuritegevuses uut tüüpi pettus. Sinu mobiiltelefonile saabub telefonikõne isikult, kes nimetab end olevat mobiilsideoperaatori ettevõtte insener.. Ta ütleb, et nad kontrollivad teie mobiilivõrku ja paluvad teil vajutada #90 või #09 või mõnda muud numbrite ja sümbolite kombinatsiooni. Peate selle vestluse viivitamatult lõpetama, vajutades lõpetamisklahvi. Ärge klõpsake, soovitud numbrite või sümbolite kombinatsiooni - vastasel juhul saavad petturid teie SIM-kaardile juurdepääsu ja hakkavad helistama teie kulul. Ja tal avaneb võimalus pääseda sinu mobiilpanka. Palun teavitage sellest oma lähedasi ja sõpru."

Tele2 pressiesindaja Kertu-Kätlin Käisi sõnul neile teadaolevalt taoline skeem Eestis ei toimi ning antud juhul on tegu eelkõige hirmutamisega. "Sarnane hoiatus on üle maailma tiirelnud juba ligi 15 aastat ning alguse saanud USA kontoritelefonijaamade konfiguratsioonist," ütles ta.

Ta selgitab, et Eestis on kontoritelefonijaamadest välja helistamine käinud tavaliselt 0-ga ning USA-s käis see 9-ga, seetõttu ka hoiatuses kasutatud 90#.

Seotud lood:

"Tele2 kasutatavatest VoIP lahendustes antud suunakoodi kasutamisel ei ole võimalik telefonikõnesid teostada. Samuti ei toimi antud suunakood meie halduses olevates vanemat tüüpi telefonijaamades ega mobiiltelefonides."

Ka Telia ja Elisa kinnitasid, et tegemist on valehoiatusega.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias