Tahad, et tellitud ja saadetud pakid ikka jõuludeks kohale jõuaks? Kullerifirma jagab selleks 5 nippi

 (2)
Pakiautomaadid
PakiautomaadidFoto: Priit Simson

Käes on pakkide saatmise kõrghooaeg ning logistikafirma DPD jagab näpunäiteid, kuidas tagada, et saadetised jõuaksid kohale viivitusteta ning ettenähtud sihtkohta. Õigete valikute korral pole veel hilja ka jõulukinke tellida.

Kullerveo- ja pakiautomaatide teenust pakkuva DPD Eesti müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd märkis, et paki hilinemise või pikale veniva transporditeekonna kartuse tõttu ei maksa kindlasti paki saatmist või tellimist ära jätta. „Paljudes e-poodides on tarbijatel võimalik ise valida endale kõige sobivam kättetoimetamise viis, mis tagaks turvalise ja õigeaegse paki saabumise. Valikus on erinevad firmad, kohaletoimetamise viisid ning -kohad. Ka pakivedajate huvis on siiski kõik saadetised võimalikult kiiresti sihtkohta toimetada, et uutele pakkidele ruumi teha,“ selgitas Kivimurd.

Näpunäiteid pühadeaegseks pakkide saatmiseks ja tellimiseks:

1. Telli/pane pakid teele aegsasti, kuid ka praegu pole veel hilja jõuluks pakke tellida. Pakiummikute vältimiseks on võimalik lisaks varajasele saadetiste teelepanekule valida e-poes erinevate teenusepakkujate ja -tüüpide vahel. Tipphooajal tasub eelistada näiteks pakiautomaate ning ka seda teenust pakuvad mitmed ettevõtted, mille vahel valida saab – tihti asuvad erinevate pakiveofirmade pakiautomaadid ka samas kaubanduskeskuses.

2. Tellimust esitades kontrolli kontaktandmeid. E-poest tellides või ise pakki saates veendu, et sisestatud on õiged ja loetavad kontaktandmed. Väike näpuviga või loetamatud andmed segavad automatiseeritud sorteerimisliinide tööd ning paki kättetoimetusprotsess võib seetõttu kujuneda oodatust pikemaks.

Seotud lood:

3. Ära saada pakke ainult kinkekotis. Kinkekott ei ole transpordikindel pakend ning seda ei pruugi olla ka eseme originaalpakend. Kinkekott ei kaitse seal sees olevaid esemeid piisavalt ning ka pakisilt võib kergemini kaduma minna või viga saada. Transpordikindlad pakendid on korralik pappkast, karp, turvaümbrik jms, mis on ka seest piisavalt vooderdatud näiteks mullikile või paberiga.

4. Markeeri saadetis korralikult ja ära jäta peale mitut silti. Ära unusta pakile panna pakisilti või lisada käsitsi pakile kontaktandmed. Korraliku sildistuse puudumisel võib võtta paki õige sihtkoha või kontaktandmete tuvastamine kauem aega või pakk sattuda üldse valele sorteerimisliinile. Pakil olevad vanad sildid, aadressid, nimed jne. tekitavad segadust ja võivad takistada õige markeeringu tuvastamist.

5. Ära viivita pakile järgi tulemisega. Tulles pakiautomaati saabunud pakile aegsasti järgi vabastad selle koha teisele pakkidele ning järgmine inimene saab sellega võimaluse kiiremini enda saadetis teele panna või kätte saada.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias