Tallinnast saab Londonisse peagi nelja lennufirmaga. Millisega on kõige odavam ja mugavam lennata?

 (22)
Esimene British Airwaysi lennuk Tallinnas
Foto: Hendrik Osula

Ungari odavlennufirma Wizzair teatas hiljuti, et hakkab Tallinnast lisaks Kiievile ka Londonisse lendama. Seega saab meie pealinnast Suurbritanniasse lennata kokku nelja lennufirmaga, lisaks ungarlaste lennufirmale ka EasyJeti, Ryanairi ning British Airwaysiga.

Kuigi Wizzairi kodulehel saab Londonisse lennuks pileteid broneerida lennuajaga alates tuleva aasta augustist, tegime väikese võrdluse enam-vähem samade kuupäevadega edasi-tagasi lennupiletite hindadele, et selgitada, millise lennufirma piletid on odavaimad.

Nii kaugele ette planeerides selgub, et kuigi odavlennufirmadelt võiks oodata odavust, on kokkuvõttes soodne ja ühtlasi mugavaim variant lennata hoopis British Airwaysiga.

Kõige parem hind tuleks Ryanairiga, kuid Stanstedi lennujaamast linna ja tagasi saamine võrdlemisi ebamugavatel kellaaegadel teeb sellest variandist vaid pealtnäha odava ja mugava reisi. Kõige kallim on käesolevas võrdluses lennata Easyjetiga.

Wizzair (99,18 €)

Wizz Air'i lennuk. Foto: Secretflying

Septembri lõpus väljalennuga 19. kuupäeval ning tagasilennuga 26. kuupäeval maksaks Wizzairi reis kokku 99 eurot ja 18 senti. Wizzair lendab Londoni Lutoni lennujaama. Väljalend Tallinnast toimuks kell 21.25 ja tagasilend kell 16.05. Lutoni lennujaam asub Londoni kesklinnast ca 55 kilomeetri kaugusel.

Londoni Lutoni lennujaam, 55 km linnast

Ryanair (91,98 €)

Ryanairi lennuk. Foto: Scanpix, REUTERS

Ryanairiga saab täpselt samadel kuupäevadel edasi-tagasi lennata 91 euro ja 98 sendi eest. Lennu teeb ebamugavaks aga Londonist kaugel asuv Stanstedi lennujaam ning võrdlemisi kehvad lennuajad. Tallinnast väljuks lend kell 12, kuid Stanstedist Tallinna suunal varahommikul kell 6.45. Stansted asub Londoni kesklinnast 65 kilomeetri kaugusel.

Londoni Stanstedi lennujaam, 65 km linnast

Easyjet (113,63 €)

Easyjeti lennuk. Foto: Andres Putting

Easyjet lendab Londoni Gatwicki lennujaama, mis asub Londoni kesklinnast 65 kilomeetri kaugusel. 18. septembril väljuks Tallinnast lend Londonisse kell 21.40 ning 25. septembril tagasi kodumaale kell 16.10. Hind edasi-tagasi lennupiletite eest kokku 113 eurot ja 63 senti.

Londoni Gatwicki lennujaam, 65 km linnast

British Airways (110 €)

British Airways Foto: TOBY MELVILLE, REUTERS

Ning viimaks British Airways, mis lendab eriti mugavalt Heathrow lennujaama, mis on ühendatud Londoni raudteevõrguga ja asub Suurbritannia pealinna külje all. 18. septembrist kuni 25. septembrini Londonis viibides tuleks lennupiletite eest maksta kokku 110 eurot. Ka lennuaegade üle ei saa nuriseda: väljub lend Tallinnast kell 13.55 ja Londonist tagasi siia kell 8 hommikul. Rongiga sõites saab Londonisse lennujaamast kõige kiiremini 16 minutiga.

London Heathrow lennujaam, 30 km linnast

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias