Tasub teada: välismaalt kaupa tellides ei pruugi see enam jõuludeks kohale jõuda

 (6)
Aliexpressist asjade tellimine
Aliexpressist asjade tellimineFoto: Hendrik Osula

Omniva tunnistab, et pikalt kestnud postipakkide saatmise tõrge tõukus nii halvalt ajastatud logistikakeskuse kolimisest kui ka töökäte puudusest, ent kinnitab, et 70 protsenti pakkidest jõuab tellijateni nüüd õigeaegselt. Siiski ei saa välismaalt tellitud pakkide kohalejõudmist jõuludeks enam lubada, kirjutab ERR.

Kui möödunud aastal läbis Omniva logistikakeskust detsembrikuus miljon pakki, siis tänavu sai see ületatud juba novembris. Jõulude eel tuleb kõige intensiivsem aeg, mil tuleb rinda pista ka töökäte puudusega.

"Meil on praegu puudu kümme kullerit. Seekord meil on sõltuvalt päevast kuskil 50 kuni 70 lisatöökätt vaja selleks, et tööga hakkama saada. Me kasutame kõiki kanaleid: renditööjõudu, tööbörse, kõikvõimalikke kanaleid, et neid inimesi leida," kinnitas Omniva juhatuse liige Andre Veskimeister ERR-ile.

Seetõttu soovitab Ominva eelistada pakkide saatmisel praegu pakiautomaate kulleritele.

Kolmandikku pakiturust valitsev Itella Smartpost kinnitab, et tarnib praegu pakid kohale järgmiseks päevaks, ent neilgi on pühade eel mahud kahekordistunud. Nende kitsaskohaks on just pakiautomaadid.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias